Zamknij

Megacoaster Hyperion. W Polsce powstaje najwyższy i najszybszy megacoaster w Europie!

Redakcja
07.03.2018 09:54
EnergyLand - Megacoaster Hyberion
fot. Facebook/EnergyLandia

W słynnym Parku Rozrywki EnergyLandia w Zatorze powstaje Megacoaster Hyperion. To będzie najwyższy i najszybszy megacoaster w Europie - kolejka pojedzie z prędkością 140 km/h! Otwarcie tej ekstremalnej atrakcji planowane jest na sezon 2018.

Jak podaje "Gazeta Krakowska", obecnie zakończono pierwszy etap budowy nowej atrakcji - MegaCoaster Hyperion - która będzie częścią Rodzinnego Parku Rozrywki EnergyLandia (w woj. małopolskim).

Najwyższy i najszybszy megacoaster w Europie

MegaCoaster Hyperion ma osiągać prędkość 140 km/h. Kolejka będzie zjeżdżać z 80 metrów wysokości pod kątem nawet 85 stopni. Ale to nie koniec atrakcji. Podczas zjazdów tym ekstremalnym rollercoasterem zagwarantowane będą liczne zwroty, efekty wodne (tzw. splash flow), obrotowe nachylenie toru, maksymalna szybkość przy zakrętach oraz panoramiczna fala z zachwycającym widokiem.

Dla lubiących szybować w chmurach producenci zapewnią efekty nieważkości, niespodziewane efekty grawitacyjne oraz podwójne zakręty.

Megacoaster Hyperion - EnergyLandia [WIDEO]

Otwarcie w sezonie 2018

Budowa nowej atrakcji w EnergyLandii rozpoczęła się w październiku 2017 roku, a jego premiera planowana jest już w sezonie 2018. Wiadomo już, że Megacoaster Hyperion w każdą przejażdżkę zabierze 28 osób (w każdym rzędzie będą dostępne 4 fotele). Nie podano jeszcze oficjalnej daty otwarcia, jednak wielbiciele adrenaliny będą mieli szansę zobaczyć imponującą konstrukcję od 2 kwietnia. 

Zobacz także

Źródło: gazetakrakowska.pl

___

RadioZET.pl/NC