Zamknij

Megacoastera Hyperion już gotowy. EnergyLandia otwiera najszybszy megarcoaster w Europie

Redakcja
12.07.2018 12:06
Megacoaster Hyperion
fot. YouTube/screen

Słynny Park Rozrywki EnergyLandia w Zatorze ogłosił oficjalne otwarcie długo wyczekiwanej atrakcji - Megacoaster Hyperion. To będzie najwyższy i najszybszy megacoaster w Europie. Kolejka pojedzie z prędkością 142 km/h! 

Park Rozrywki EnergyLandia umieścił na swojej stronie informację o otwarciu najszybszego i najwyższego megacoastera w Europie. Budowa nowej atrakcji rozpoczęła się w październiku 2017 roku. Teraz już wiadomo, że jej oficjalne otwarcie obędzie się 14 lipca o godz. 20.00. Megacoaster Hyperion to inwestycja podjęta wspólnie z firmą Intamin – produkującą atrakcje dla najlepszych parków rozrywki na świecie.

Megacoaster Hyperion pojedzie z prędkością 142 km/h! [WIDEO]:

Warto przypomnieć naprawdę imponujące parametry tej nowej atrakcji. Kolejka będzie zjeżdżać z 77-metrowej wysokości pod kątem nawet 85 stopni. Wrażenie robi też prędkość, z jaką ma się poruszać kolejka - dokładnie 142 km/h, co uczyni ją najszybszą kolejką w całej Europie!

Jakie atrakcje będą jeszcze czekały podczas zjazdów Megacoasterem? Między innymi efekty wodne, podwójne zakręty, obrotowe nachylenie oraz panoramiczna fala z zachwycającym widokiem. Wielbiciele ekstremalnych rozrywek już zacierają ręce. 

Zobacz także

EneryLandia przyciąga turystów z całej Polski

EneryLandia w Zatorze to największy i najbardziej popularny park rozrywki w Polsce, otwarty w 2014 roku. Na powierzchni ok. 26 ha znajdują się cztery strefy tematyczne obejmujące łącznie ok. 80 atrakcji przeznaczonych dla wszystkich grup wiekowych, w tym 11 rollercoasterów, liczne karuzele, a także restauracje, sklepy z pamiątkami oraz sceny, na których prezentowane są krótkie widowiska. Dwa lata temu na terenie EnergyLandii otwarto dodatkowo park wodny - Energylandia Water Park. 

Park rozrywki cieszy się ogromną popularnością wśród rodzin. Ceny biletów wynoszą ok. 119 zł dla osoby dorosłej oraz 69 zł dla dzieci powyżej 3 lat.

Przeczytaj także:

•  Jazda kolejką górską w Disneylandzie pomaga zredukować kamienie nerkowe

•  Parki wodne w Europie. Ranking 8 najlepszych aquaparków

___

RadioZET.pl/NC