Zamknij

Menu dla pasażerów tych linii lotniczych opracował szef kuchni z gwiazdką Michelin

18.01.2021 13:41
Menu dla pasażerów tych linii lotniczych opracował szef kuchni z gwiazdką Michelin
fot. SHUTTERSTOCK

Wszystkich smakoszy, którzy lubią dobrze zjeść, z pewnością ucieszy informacja, że dla linii lotniczej British Airways menu opracował szef kuchni z gwiazdką Michelin, Tom Kerridge. Z nowego menu Speedbird Cafe British Airways mogą skorzystać pasażerowie podróżujący na krótkich trasach w klasie ekonomicznej.

Menu Speedbird Cafe British Airway zaprojektowano w celu zapewnienia pasażerom możliwości wyboru najlepszych posiłków, przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości odpadów na pokładzie.

British Airways z gwiazdką Michelin na pokładzie

Menu, które opracował Tom Kerridge, kładzie szczególny nacisk na kuchnię brytyjską. W karcie dań można znaleźć m.in. takie potrawy i przekąski jak ciepły stek, ciasto piwne, kanapkę z golonką i wędzonym cheddarem, wagańską tortillę, brioszkę z kurczakiem, bekonem i selerem oraz wegetariańską kanapkę z brie. 

Bardzo się cieszę, że mogę ponownie współpracować z British Airways i mam okazję zaprezentować tak wielu ludziom to, co najlepsze w British Airways. Nawet kanapka, przygotowana z dbałością o świetny smak, może być doskonałym posiłkiem, mam nadzieję, że pasażerowie będą zadowoleni z zaproponowanego przeze mnie menu - powiedział szef kuchni, Kerridge.

Dania z nowego menu mogą zamawiać pasażerowie podróżujący na wybranych krótkich trasach w klasie ekonomicznej. Potrawy można zamawiać w nowej internetowej kawiarni Speedbird, która jest obsługiwana w witrynie internetowej British Airways. Pasażerowie muszą dokonać zakupu maksymalnie do 12 godzin przed odlotem.

RadioZET.pl/PAP