Zamknij

Mężczyzna podróżuje na motolotni z migrującymi ptakami. Nagranie podbija sieć [WIDEO]

Redakcja
11.04.2018 15:38
Człowiek-ptak
fot. YouTube/screen

Christian Moullec został nazwany człowiekiem-ptakiem. Mężczyzna już od 23 lat podróżuje na paralotni z kluczem migrujących ptaków. 

Christian Moullec, pochodzący z francuskiej miejscowości Lorient, po zyskaniu rozgłosu, zaczął oferować chętnym niezwykły lot na motolotni z ptasim kluczem. "Wiele osób przylatuje do mnie z drugiego końca świata jedynie po to, aby przez 35 minut doświadczyć lotu z ptakami” – przyznał Francuz. 

Człowiek-ptak 

Christian Moullec rozpoczął pierwszą podróż z migrującymi gęsiami w 1995 roku. Celem jego wypraw była pomoc ptakom w odnajdywaniu bezpiecznych dróg migrowania z południa na północ Francji. Mężczyzna chciał w ten sposób pokazać problem spadku populacji ptaków w Europie z powodu zniszczenia ich środowiska naturalnego.

Moullec swoją przygodę z tymi ptakami zaczął od przygarnięcia stada gęsi i trenowania ich tak, by uważały go za swojego opiekuna. W tym celu pozwolił gęsiom zamieszkać we własnym domu. Dzięki zdobytemu zaufaniu jest teraz w stanie kierować stadem, gdy wspólnie z nimi leci w kluczu. "Ptaki uważają mnie za swojego ojca" - przyznał mężczyzna.

Zobacz także

Mężczyzna podróżuje na motolotni z ptasim kluczem [WIDEO]

Christian Moullec zajmuje się obecnie pokazami lotu z gęsiami oraz oferowaniem wspólnych podróży na motolotni. Chętni na wspólną przejażdżkę wśród ptasiego klucza przyjeżdżają tu nie tylko z Europy, ale z całego świata. W trakcie lotu pasażerowie znajdują się od ptaków w odległość ręki i czasem mają nawet okazję je pogłaskać.Nie jest to jednak tania atrakcja. Za 35-minutową podróż motolotnią trzeba zapłacić aż 636 euro. Dla niektórych jednak w tym przypadku cena nie gra roli.  

Źródło: telegraph.co.uk

___

RadioZET.pl/NC