Zamknij

Mężczyzna uratował małego słonia potrąconego przez motocykl. Nagranie podbija internet

23.12.2020 15:15
Słoń
fot. Shutterstock

Słoniątko zostało potrącone przez motocykl na jednej z dróg w Tajlandii. Na szczęście w miejscu zdarzenia przebywał ratownik medyczny, który rzucił się na ratunek zwierzakowi. Akcja zakończyła się powodzeniem, a nagranie z tego zajścia trafiło do sieci.

Ta historia mogła zakończyć się tragicznie, ale na szczęście stało się zupełnie odwrotnie. W niedzielny wieczór w Tajlandii doszło do niezwykłego wypadku. Na jednej z dróg w prowincji Chanthaburi motocykl potrącił małego słonia. Zwierzak próbował przejść przez ulicę i o mało nie przypłacił tego życiem.

Słoniątko padło na asfalt i leżało bez ruchu. W tym samym momencie jednak obok przejeżdżał Mana Srivate, który okazał się być ratownikiem medycznym. Mężczyzna podjął próbę przywrócenia życia maluchowi. Zaczął go reanimować i udało mu się pomóc zwierzakowi.

Mężczyzna uratował małego słonia potrąconego przez motocykl. Nagranie podbija internet

Kilka dni temu w Tajlandii motocyklista potrącił małego słonia. Zwierzę padło na ziemię i nie dawało żadnych oznak życia. Na szczęście tą drogą przejeżdżał chwilę później mężczyzna, który zajmuje się na co dzień ratownictwem medycznym. Kiedy tylko zauważył słoniątko, postanowił mu pomóc.

Zajmuję się ratowaniem życia. Byłem zdenerwowany, kiedy słyszałem obok nawoływanie matki i innych słoni. Domyśliłem się, gdzie będzie zlokalizowane serce słonia - oparłem się na tej samej zasadzie, co u ludzi. Gdy słoniątko zaczęło się poruszać, prawie się rozpłakałem - relacjonował ratownik w rozmowie z Agencją Reutera.

Akcja przyniosła rezultaty.  Serce malucha na nowo zaczęło bić i zwierzę po ok. 10 minutach wstało. W tym czasie przetransportowano je w miejsce, gdzie słonia można było dalej obejrzeć i podać mu odpowiednie leki. Okazało się, że nie odniósł on większych obrażeń i następnie trafił do zatroskanej mamy, i swojego stada.

Nagranie z całej akcji trafiło do sieci, a mężczyzna, który uratował zwierzę, doczekał się wielu ciepłych słów.