Zamknij

Miały być rajskie wakacje, skończyło się rachunkiem na blisko 820 tys. złotych...

Redakcja
24.05.2018 11:57
Para na plaży
fot. Sutterstock

Małżeństwo pochodzące z Australii wybrało się na długie wakacje z okazji 50. rocznicy ich ślubu. Nie spodziewali się jednak, że tak skończy się ich wyjazd. Ich historia pokazuje, jak ważne jest wykupienie polisy przed wyjazdem... inaczej możemy słono zapłacić za swoje wakacje. 

Jak podaje fly4free.pl, według danych Towarzystwa Ubezpieczeniowego Europa, że jednie 42 proc. Polaków deklaruje zakup jakiegokolwiek ubezpieczenia na wyjazd. A czasem takie "zaniedbanie" może nas naprawdę dużo kosztować. I nie dotyczy to oczywiście wyłącznie naszych rodaków, ale i podróżujących z całego świata. O tym, jak ważny jest zakup polisy przez wyjazdem, przekonało się małżeństwo z Australii.

Prawie 820 tys. złotych za leczenie w czasie wakacji

71-letni Jeffrey Yates i jego żona postanowili z okazji 50. rocznicy ich ślubu zorganizować coś specjalnego. Postanowili wybrać się w rejs po Morzu Śródziemnym. Swoją wyprawę rozpoczęli od Dubaju, następnie udali się do Aten, a stamtąd do Barcelony, gdzie zaczęli swój wymarzony rejs. Niestety, po tygodniu wakacji zdrowie mężczyzny zaczęło się znacznie pogarszać. 

We Włoszech okazało się, że Jeffrey cierpi na chorobę legionistów, czyli ciężką, zakaźną chorobę dróg oddechowych. Podczas badań wykryto dodatkowo, że 71-latek ma rozedmę płuc. Poważne problemy ze zdrowiem uniemożliwiły oczywiście kontynuowanie małżeństwu swojej podróży. 

Mężczyzna spędził w szpitalach 47 dni. W tym czasie był kilkakrotnie przewożony po placówkach we Włoszech, m.in. do szpitala specjalistycznego w Neapolu. Na koniec leczenia otrzymał rachunek w wysokości 223 255 USD, czyli równowartość 820 tys. złotych.

Zobacz także

To mogły być najdroższe wakacje w ich życiu

Ze względu na problemy zdrowotnej swojej żony, 71-latek jeszcze przed wyjazdem zadbał o ubezpieczenie dla nich obojga. Dzięki temu ich wysoki rachunek został pokryty z polisy.

– Byliśmy rozczarowani, że musieliśmy przerwać naszą wyprawę, ale też jednocześnie wdzięczni, że nie musieliśmy zapłacić tej ogromnej kwoty z własnej kieszeni – przyznał Jeffrey w wywiadzie dla news.com.au.

Gigantyczny rachunek małżeństwa, to nie jedyna sytuacja, w której koszty leczenia mogły zupełnie pogrążyć turystę finansowo. Z danych australijskiego ubezpieczyciela InsureandGo wynika, że roszczeń na kilkaset tysięcy dolarów było przynajmniej kilka.

Wśród polskich turystów sytuacja też bywała dramatyczna. W przygotowanym przez Mondial Assistance zestawieniu najdroższych medycznych interwencji z 2017 roku, pojawił się przypadek mężczyzny, który musiał zapłacić 700 tysięcy złotych za leczenia tętniaka mózgu na Majorce. Takie historie pokazują, jak ważne jest zakupienie ubezpieczenia podróżnego.

Zagłosuj

Czy wykupujesz dodatkowe ubezpieczenie na wyjazdy wakacyjne?

Liczba głosów:

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC