Zamknij

Michael O'Leary pożegna się z Ryanairem? Zaskakujące wyznanie prezesa irlandzkich linii

Redakcja
25.09.2018 10:02
Michael O’Leary
fot. Shutterstock

Prezes Ryanaira, Michael O'Leary, udzielił irlandzkim mediom ciekawego wywiadu. Zwierzył się, że lubi swoją pracę, przyznając jednocześnie, że nie jest pewny czy przedłuży za rok kontrakt z linią.

Michael O'Leary pracuje dla Ryanaira niemal od początku istnienia tego przewoźnika. W kierownictwie irlandzkiej linii był od 1987 roku, a jej prezesem stał się od 1994. Choć nie każdy darzy O'Learego sympatią, faktem jest, że w ciągu kilkunastu lat obecny prezes przyczynił się do tego, że tani przewoźnik stał się największą linią lotniczą w Europie.

"Nie wiem, kiedy będę miał dość"

Wywiad jest pierwszą rozmową prezesa z mediami od zakończenia ostatniego strajku załogi przewoźnika. O'Leary, cytowany przez portal interia.pl, powiedział, że nie wyklucza zakończenia pracy w Ryanair w 2019 roku.

- Nie wiem, kiedy będę miał dość. Lubię bardzo tę firmę. Lubię dla niej pracować - mówił. - Nie robię tego dla pieniędzy, a dla wyzwań, jakie mi towarzyszą w tej pracy - przyznał.

Prezes Ryanaira nie wyklucza, że za rok odmówi przedłużenia kontraktu. Uzależnia to tylko od swojego samopoczucia i wyzwań, jakie mogą go czekać. A tych ostatnio nie brakowało.

Zapytany o organizowane w ostatnim czasie strajki pilotów i personelu O'Leary, nie ukrywa, że były to spore trudności, ale to ze względu na nie w pewnym sensie chce pracować. Prezes przyznał także, że zgoda na powołanie związków zawodowych nie będzie nigdy jego sukcesem jako menażera, ale nie dało się tej sytuacji uniknąć.

Przeczytaj także:

• "Największy strajk w historii Ryanaira" zaplanowano na 28 września

• Ryanair powróci do starych zasad dot. bagażu podręcznego? Jest śledztwo w tej sprawie

Źródło: biznes.interia.pl

___

RadioZET.pl/NC