Zamknij

Polska plaża zmieni się nie do poznania. Tuż przy morzu staną dwa wieżowce

09.02.2021 10:57
Międzyzdroje. Polska plaża zmieni się nie do poznania. Tuż przy morzu staną dwa wieżowce
fot. Karol Makurat/REPORTER/EASTNEWS

Już niebawem plaża w Międzyzdrojach będzie wyglądać zupełnie inaczej. Staną na niej dwa ogromne 112-metrowe wieżowce. Projekt budzi jednak spore kontrowersje, a zdania na temat planowanej budowy są mocno podzielone.

Dwa wieżowce staną niedaleko plaży w Międzyzdrojach, przy ulicy Promenada Gwiazd 5. Budynki będą liczyć po 112 metrów, a każdy z nich będzie miał 33 piętra. W dwóch wieżach powstanie łącznie 690 apartamentów, a także restauracje, sale konferencyjne, SPA, fitness i baseny. Jak czytamy na stronie inwestycji, w zależności od wysokości, apartamenty będą miały własne tarasy - piętra najniższe, loggie - kondygnacje pośrednie lub oranżerie - w najwyżej położonych lokalach.

W planach jest także podniebna i otwarta dla wszystkich kawiarnia, z której będzie się rozpościerał niesamowity widok na morze. Jak podaje portal Businessinsider.pl, prace mają ruszyć za rok.

Przedsięwzięcie jest pionierskie i bardzo ekscytujące. Nie ma obaw, że inwestycja zniknie wśród innych podobnych, bo nic nie może się z nią równać w tej części wybrzeża – podkreśla Lesław Siemaszko, szef firmy, cytowany na stronie pg5.pl. – Zadbaliśmy, aby każdy apartament był ekskluzywny, a każdy gość i mieszkaniec miał widok na morze. To było wyzwanie, przed którym stanęli nasi architekci.

Projekt budowy budzi kontrowersje

Jak podaje portal Money.pl, projekt budowy budzi jednak spore kontrowersje. Po pierwsze wieżowce będą znacznie wyższe od pozostałych zabudowań, a po drugie mają stanąć niedaleko granic Wolińskiego Parku Narodowego.

Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek podkreśla, że na tę chwilę nie jest zwolennikiem tego rodzaju zabudowy. Dodaje także, że budowa wieżowców jest konsekwencją podjętych wcześniej decyzji.

Jak informuje TVN24.pl, także ekolodzy nie są przekonani do takiej zmiany krajobrazu.

Tratwa Ziemia, na której płyniemy, jest coraz bliżej jakiegoś katastrofalnego wodospadu i my powinniśmy dobić do brzegu, starać się ze wszystkich sił powstrzymać ten zabójczy pęd - mówi Krzysztof Cibor z Greenpeace Polska.

RadioZET.pl/Money.pl/TVN24.pl/pg5.pl