Zamknij

Ten widok zapiera dech w piersiach. A to miejsce jak z baśni istnieje naprawdę

02.12.2020 18:32
Kolumbia Brytyjska
fot. Shutterstock

Aż trudno uwierzyć, że to miejsce jest prawdziwe, a nie namalowane. Ten region jak z baśni warto zobaczyć na własne oczy przynajmniej raz w życiu!

Planujecie już podróże na następne lata? Z pewnością powinniście uwzględnić w swoich planach jedno bardzo magiczne miejsce. Patrząc na jego zdjęcia aż trudno uwierzyć, że istnieje ono naprawdę.

Wygląda jak z baśni, a leży w Kanadzie. I choć jest jednym z najbardziej malowniczych obszarów na całym świecie, często ustępuje miejsca takim destynacjom podróżniczym jak Bali, Nowa Zelandia czy Lofoty. O jakim tajemniczym kierunku mowa? Sami zobaczcie!

Miejsce jak z baśni istnieje naprawdę

Tym prawdziwie baśniowym miejscem wartym odwiedzenia choć raz w życiu jest Kolumbia Brytyjska. Jest to najbardziej wysunięty na zachód region Kanady. I przyciąga rocznie wielu pasjonatów oryginalnych wyjazdów. Trudno się im dziwić, gdyż oferuje on unikatową scenerię.

Kolumbia Brytyjska została tak nazwana w połowie XIX wieku przez angielską królową Wiktorię. Jest to region w 70 proc. porośnięty gęstymi lasami. Znajdziemy pośród nich skalne i lodowe formy. Za to obok nie brakuje plaż i gorących źródeł. Właśnie w tym miejscu powstało sześć parków narodowych, które chętnie odwiedzają spragnieni wrażeń podróżnicy.

Ten malowniczy region jest miejscem, w którym możemy wędrować po Górach Skalistych. Możemy uprawiać tu wspinaczkę lub kolarstwo górskie. Znajdzie się tutaj także coś dla fanów jezior, fiordów i wysp. Zachodnią granicę tej kanadyjskiej prowincji wyznacza Pacyfik, a cała powierzchnia regionu jest górzysta.

Skusilibyście się na wycieczkę tutaj? Koniecznie obejrzyjcie te zdjęcia!