Zamknij

Miejsce w samolocie z dala od dzieci? To możliwe, ale za dopłatą

Redakcja
27.11.2018 16:51
Dziecko w samolocie
fot. Shutterstock

Francuska linia lotnicza Joon postanowiła rozwiązać "głośny" problem podczas podróży samolotem. Przewoźnik za dodatkową opłatą sprzedaje wygodniejsze miejsca dla rodzin z dziećmi, a jednocześnie oferuje pasażerom bezdzietnym lot w pierwszych rzędach, z dala od najmłodszych. 

Francuska linia Joon wprowadziła dwa udogodnienia – zarówno dla rodziców z dziećmi, jak i pasażerów, którzy nie przepadają za towarzystwem najmłodszych. Pierwsza grupa pasażerów z dziećmi ma do dyspozycji rząd z trzema siedzeniami, które można łatwo przekształcić w niewielkie, ale płaskie łóżko (76 x 104 cm). Oczywiście takie miejsca dla rodzin będą dostępne w cenie 20 EUR za osobę.

Przytulne siedzenia Joon są dostępne dla rodzin składających się z 1 lub 2 osób dorosłych i 2 małych dzieci, które są na tej samej rezerwacji – informują przedstawiciele linii Joon.Dorosły musi siedzieć obok swoich dzieci. Ze względów bezpieczeństwa nie ma możliwości korzystania z fotelików Cozy Joon dla dzieci poniżej 2 roku życia – dodają (za fly4free.pl). 

Chcesz siedzieć daleko od dzieci? Zapłać 130 zł

Ciekawszą opcją wydaje się ta dla pasażerów podróżujących bez dzieci. Za 30 EUR można wykupić miejsca z przodu samolotu, czyli jak najbardziej oddalonych od tych, które przeznaczono dla rodzin z dziećmi. Dzięki temu potencjalny hałas mógłby być maksymalnie zredukowany.

Pomysł może wydawać się dogodnym kompromisem, jednak... nikt nie zagwarantuje, że rodzina z dziećmi wybierze dedykowane miejsce w tylnych rzędach. Cena usługi w wysokości kilkudziesięciu euro wydaje się więc dość wygórowana, biorąc pod uwagę fakt, że nie mamy stuprocentowej pewności, że przednich rzędach będą wyłącznie podróżujący bez dzieci...

Przedstawiciele Joon są przekonani, że ich pomysł się przyjmie, bo - jak twierdzą – linia została stworzona dla tzw. „millenialsów”. Jej właścicielem jest Air France, ale z założenia całkowicie różni się od francuskiego giganta. Jest nowoczesna, a jej grupą docelową są osoby w wieku od 20 do 35 lat, które nie mają zbyt dużego budżetu, ale jednocześnie mają swoje wymagania, np. stały dostęp do internetu. Choć eksperci w branży byli bardzo sceptyczni, co do modelu biznesowego, Joon do końca nie wycofał się ze swoich pomysłów.

Przeczytaj także:

Gdzie najlepiej siedzieć w samolocie? Oto najlepsze i najgorsze miejsca 

• Najbrudniejsze miejsca na pokładzie samolotu? Naukowcy alarmują: "to siedlisko bakterii"

Masz mało miejsca na nogi? Nietypowy pomysł na "fotele stojące" w samolocie

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC