Zamknij

Miejscowości turystyczne apelują do premiera. "To ekonomiczne zabójstwo"

23.11.2020 12:00
Karpacz - wyciągi
fot. Przemysław Graf/Reporter/East News

Władze Karpacza, Szklarskiej Poręby, Świeradowa-Zdroju i Związku Gmin Karkonoskich wysłały pismo do premiera – piszą o ekonomicznym zabójstwie tysięcy rodzin, które utrzymują się z turystyki. Tak widzą przedłużenie ograniczeń w turystyce.

Z powodu pandemii koronawirusa branża turystyczna jest w tragicznej sytuacji. Hotele mogą obecnie przyjmować tylko gości w podróżach służbowych, restauracje działają tylko na wynos, większość atrakcji turystycznych jest zamkniętych, a jest też obawa zamknięcia stoków narciarskich.

– Wprowadzenie nowych obostrzeń związanych z funkcjonowaniem obiektów noclegowych i gastronomii, a obecnie zamknięcie stoków narciarskich oraz skumulowanie ferii w jednym terminie jest ekonomicznym zabójstwem tysięcy firm oraz miejscowości wypoczynkowych, które już dzisiaj znajdują się w stanie recesji. To zabójstwo dla tysięcy rodzin utrzymujących się z działalności w sektorze turystycznym – pisze do rządu burmistrz Karpacza, Radosław Jęcek.

Karpacz - pismo

Samorządowcy chcą konsultacji z rządem i ograniczenia negatywnych skutków ekonomicznych dla miejscowości turystycznych.

W sobotę premier Mateusz Morawiecki zdradził plany na najbliższy czas epidemii i przedłużenie ograniczenia działalności branży turystycznej do 27 grudnia. Szef rządu zaapelował też, żeby nie planować wyjazdów za granicę na święta.

RadioZET