Zamknij

Mieszka w zamku z piasku od 22 lat. Zdjęcia obiegły już świat!

Redakcja
01.02.2018 10:19
Mieszka w zamku z piasku od 22 lat. Zdjęcia obiegły już świat!
fot. Mauro Pimentel/East News

Okoliczni mieszkańcy nazywają go „królem”. Ma własny zamek nad morzem, ale nie płaci za wynajem czy rachunki. Niezwykła historia Marcio Matoliasa pokazuje, że wszystko jest możliwe!

44-letni Marcio Matolias, mieszkaniec Rio de Janeiro, od 22 lat mieszka w wybudowanym na plaży zamku z piasku. Niesamowita budowla z widokiem na morze zadziwia miejscowych oraz turystów. Sąsiedzi z Barra da Tijuca, bogatej dzielnicy nad brzegiem morza, wręczyli mu nawet koronę i berło, aby uczynić go prawdziwym „królem”.

Ludzie płacą krocie, by mieszkać w domach tuż nad morzem. Ja nie muszę płacić rachunków i żyje mi się tu dobrze — powiedział sam Matolias.

Jego zamek z piasku wymaga jednak ciągłych prac remontowych. Ściany muszą być stale polewane wodą, aby się nie rozsypały. 44-latek musi też regularnie odbudować któryś z piaskowych elementów swojej budowli. Nie wyobraża sobie jednak mieszkać gdzie indziej.

W środku posiadłości (mającej zaledwie trzy metry kwadratowe), Matolias kryje swoje książki i kije golfowe. W zamku z piasku nie ma łazienki — mężczyzna korzysta z prysznica i ubikacji w oddalonym o ok. 30 metrów posterunku straży pożarnej.

Jedynym problemem dla „króla” są upały, przez które piasek bardzo mocno się nagrzewa i temperatura wewnątrz zamku jest nie do wytrzymania. W gorące dni Matolias udaje się na noc do swojego przyjaciela.

Jak twierdzi sam Matolias, inspiracją dla stworzenia posiadłości z piasku była książka znanego hiszpańskiego architekta, Antoniego Gaudiego. Dziś zjawiskowy zamek 44-latka jest prawdziwą atrakcją turystyczną w Rio de Janeiro. Przed budowlą stoi pudełko, do którego odwiedzający mogą wrzucać dobrowolne datki dla „króla”.

Czasem mężczyzna otrzymuje zlecenie od pobliskiego centrum handlowego, przed którym tworzy rzeźby z piasku przyciągające klientów. Matolias uwielbia żartować z turystami oraz grać w golfa.  W roli „króla” bardzo chętnie pozuje także do zdjęć.

Źródło: rp.pl

___

RadioZET.pl/NC