Zamknij

Chciała polecieć na wakacje w Egipcie mimo kwarantanny. Wpadła na lotnisku w Polsce

07.04.2021 08:19
Pasażerowie na lotnisku w maseczkach
fot. Shutterstock

36-letnia kobieta chciała tuż przed świętami wielkanocnymi wylecieć do Egiptu z lotniska w Pyrzowicach. Okazało się, że powinna w tym czasie przebywać na kwarantannie. Pasażerka została zatrzymana przez Straż Graniczną. 

Jak poinformował we wtorek chorąży sztabowy Szymon Mościcki ze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, 3 kwietnia kobieta stawiła się do odprawy samolotu czarterowego lecącego do egipskiego Marsa Alam. W trakcie kontroli granicznej okazało się, że sanepid nałożył na nią obowiązek odbycia izolacji domowej w dniach od 1 do 10 kwietnia.

Mimo kwarantanny chciała polecieć do Egiptu

36-latka odmówiła przyjęcia mandatu, sporządzono więc wniosek do sądu o jej ukaranie. Jednocześnie funkcjonariusze Straży Granicznej poinformowali o tej sytuacji Państwową Inspekcję Sanitarną, a kapitan samolotu nie zezwolił na zabranie Polki na pokład. 

Straż Graniczna przypomina, że osoby objęte izolacją w warunkach domowych lub kwarantanną mają obowiązek przebywania pod wskazanym adresem.

To kolejny taki przypadek w ostatnich tygodniach na lotnisku w Katowicach. 20 marca funkcjonariusze Straży Granicznej stwierdzili, że 14-latek wybierający się z rodzicami do Turcji powinien przebywać w tym czasie w izolacji domowej. Sprawa trafiła do sanepidu, ojciec chłopca został ukarany mandatem, a kapitan samolotu nie zezwolił na zabranie nastolatka na pokład, w związku z czym cała rodzina zrezygnowała z wyjazdu.

Źródło: PAP