Zamknij

Molo w Sopocie zamknięte do odwołania. Zakaz wstępu z powodu epidemii

Nina Czochara
26.03.2020 11:01
Molo Sopot
fot. pixabay

Władze Sopotu wprowadziły zakaz wstępu na sopockie molo. Urzędnicy musieli podjąć taką decyzję ze względu na zbyt dużą liczbę spacerowiczów. Najdłuższe molo nad Bałtykiem będzie zamknięte od 26 marca do odwołania. 

O zakazie wstępu na molo w Sopocie informują tabliczki w języku polskim i angielskim. Postawiono również specjalne barierki. Władze kurortu nie są w stanie podać, do kiedy będzie obowiązywał ten zakaz. 

Molo w Sopocie zamknięte z powodu epidemii

Władze Sopotu podjęły taką decyzję z powodu zbyt dużej liczby spacerujących. - Mimo tego, że przy molo pojawiały się patrole straży miejskiej, które przez megafon podawały komunikaty o pozostaniu w domu, to ludzie dalej spacerowali. Stąd decyzja o zamknięciu - przekazała informację Izabela Heidrich z Urzędu Miasta Sopotu.

Molo w Sopocie jest zamknięte od 26 marca do odwołania. – Monitorujemy sytuację na bieżąco – zapewnia Magdalena Czarzyńska - Jachim, wiceprezydent Sopotu. – Na chwilę obecną nie widzimy przesłanek zamknięcia całej przestrzeni publicznej, ale cały czas apelujemy o pozostawanie w domach.

Sopockie molo tylko w okresie wakacyjnym odwiedza ponad milion osób. W ubiegłym sezonie letnim sprzedano prawie 1,2 mln biletów wstępu.

W Sopocie zamknięte są wszystkie place zabaw, skate parki i siłownie na świeżym powietrzu. Te, które nie mają ogrodzeń, zostały osłonięte taśmą. 

Zobacz także

Zobacz także

___

RadioZET.pl/NC