Zamknij

Turysta wpadł do Morskiego Oka. Pod mężczyzną załamał się lód

11.05.2021 09:16
Morskie Oko - zimą
fot. Andrzej Stawinski/Reporter/East News

Nad Morskim Okiem doszło do niebezpiecznej sytuacji. Narciarz postanowił wejść na taflę zamarzniętego stawu. W pewnym momencie lód się pod nim załamał i mężczyzna wpadł do wody po pas. TPN apeluje do turystów o zachowanie szczególnej ostrożności. 

W okresie zimowym wielu turystów decyduje się na spacery po zamarzniętej tafli Morskiego Oka. Nawet gdy temperatury są ujemne i wydaje się, że warstwa lodu jest gruba, władze TPN ostrzegają, że wchodzenie na staw może skończyć się tragicznie. 

Jeszcze bardziej niebezpiecznie jest obecnie, gdy lód na tatrzańskich jeziorach roztapia się i może bardzo szybko pęknąć pod ciężarem ludzkiego ciała. Przekonał się o tym narciarz, który w minioną niedzielę wszedł na słynny staw. 

Narciarz wpadł do Morskiego Oka

Na facebookowym profilu "Skialpinizm" pojawiła się informacja o narciarzu, który postanowił przemierzyć taflę Morskiego Oka. Lód niestety w pewnym momencie się załamał, w wyniku czego mężczyzna znalazł się w wodzie. 

"Dziś po południu jeden pechowiec idąc na nartach przez taflę wpadł po pas! Jeśli wybieracie się jeszcze na Rysy (rysa przeorana niestety), to przez staw lepiej iść szlakiem na około..." – czytamy w poście. 

Na zdjęciu, które zostało dołączone do wpisu na Facebooku, można zobaczyć, że część Morskiego Oka nie jest już pod lodem.

"Portal Tatrzański" zaapelował w komunikacie do turystów o zachowanie ostrożności i niewchodzenie na taflę tatrzańskich stawów. O tej porze roku jest to szczególnie niebezpieczne, ponieważ pod wypływem wysokich temperatur lód bardzo szybko się roztapia. 

Źródło: Skialpinizm, Portal Tatrzański