Zamknij

Powstał jeden z najdłuższych mostów wiszących w Europie. Nowa atrakcja Portugalii

17.06.2020 14:45
Most wiszący w Portugalii
fot. YouTube/screen

Ukończono budowę "516 Arouca", czyli jednego z najdłuższych mostów wiszących w Europie. Ponad półkilometrowa atrakcja, zawieszona na wysokości 175 metrów, ma przyciągnąć turystów do położonej na północy Portugalii miejscowości Arouca. 

Według krajowych mediów, że nowa atrakcja turystyczna Portugalii miałaby zostać uruchomiona jeszcze w czerwcu. Budowa mostu trwała dwa lata i kosztowała 2 mln euro. 

Most wiszący nową atrakcją Portugalii

Most powstał w północnej Portugalii, nad rzeką Paia, na szlaku turystycznym Passadiços do Paiva. Nazwa "516 Arouca" oznacza długość mostu. Jego szerokość to 1,2 metra - poinformował portal Izby Portugalskich Inżynierów "Haengenharia", wskazując, że pierwotnie budowla miała mieć długość 480 metrów, ale z powodu nietypowego ukształtowania terenu musiała zostać wydłużona.

Wejście na most w Arouca nie będzie możliwe bez wcześniejszego spełnienia warunków sanitarno-epidemiologicznych wynikających z epidemii koronawirusa. Każda z grona maksymalnie 800 osób, które w ciągu dnia przejdą mostem, będzie musiała założyć maskę ochronną.

Dodatkowo przed wejściem na jeden z najdłuższych wiszących mostów Europy turyści będą musieli zdezynfekować ręce, a lokalne służby medyczne sprawdzą temperaturę ciała użytkowników 516 Arouca.

Źródło: PAP