Zamknij

Mówią o niej „superbabcia”. 90-latka podbija świat... i serca internautów!

Redakcja
12.02.2018 11:02
Mówią o niej „superbabcia”. 90-latka podbija świat... i serca internautów!
fot. Instagram/babushka_1927

Nigdy nie jest za późno na spełnianie marzeń. Takie motto doskonale opisuje Jelenę Jerkową, 90-letnią emerytkę z Syberii, która „podbój” świata rozpoczęła w wieku… 83 lat. Wspinała się na szczyty w Hiszpanii, podróżowała na wielbłądzie w Izraelu i świętowała swoje urodziny w Dominikanie. Jej zdjęcia z podróży podbiły serca internautów!

90-letnia Jelena Jerkowa pochodzi z Krasnojarska na Syberii. Podróżować zaczęła późno, bo dopiero w wieku 83 lat. Wcześniej — ze względu na warunki gospodarczo-polityczne oraz pracę nie mogła sobie pozwolić na dalekie wyprawy po świecie. Obecnie pełna entuzjazmu, z uśmiechem na twarzy podbija kolejne kraje.

Wyspa Phuket
fot. Instagram/babushka_1927

„Superbabcia” nie zna żadnego zachodniego języka (oprócz rosyjskiego porozumiewa się jeszcze w języku uzbeckim). Nie przeszkadza jej to jednak w podróżowaniu, nawiązywaniu nowych znajomości i przyjaźni. 90-latka najczęściej podróżuje budżetowo, bez walizek, z plecakiem.

Superbabcia
fot. Instagram/babushka_1927

Podróżnicza lista Jeleny Jerkowej zadziwia i fascynuje. Jakie miejsca odwiedziła już 90-latka? Była już w Wietnamie, Turcji, Niemczech oraz Izraelu, gdzie podróżowała na grzbiecie wielbłąda. Wybrała się też w podróż śladami Jamesa Bonda na wyspę Phuket w Tajlandii.

Wyspa Bonda
fot. Instagram/babushka_1927

Wcześniej zdobyła najwyższy szczyt Teneryfy, Teide (o wysokości 3718 m n.p.m.). Niedawno spełniła też jedno ze swoich największych marzeń i swoje 90. urodziny obchodziła w... rajskiej Dominikanie. Tam świętowała wspólnie z tubylcami.

Tajlandia
fot. Instagram/babushka_1927

90-letnia kobieta cieszy się coraz większym zainteresowaniem w mediach. Dziś niezwykłe dokonania Jeleny Jerkowej (znanej również jako babuszka_1927) śledzi blisko 60 tys. obserwatorów. „Superbabcia” przyznała w jednym z wywiadów dla Sputnika:

— Nigdy nie myślałam, że będę zwiedzać świat, że będę jeździć na wielbłądzie. Podobno nawet wideo ze mną nagrano. Koniecznie muszę wybrać się do przyjaciółki, ona ma internet, może je zobaczę.

Niemcy
fot. Instagram/babushka_1927

Skąd babcia Lena ma pieniądze na podróże? Z racji tego, że w czasie II wojny światowej pracowała na froncie, otrzymuje wyższą niż przeciętna emeryturę. Dodatkowo hoduje i sprzedaje kwiaty oraz szyje sukienki, a następnie… niemal każdy zarobiony grosz wydaje na podróże.

Od pewnego czasu z racji zdobycia popularności w mediach sami touroperatorzy oferują jej zniżki na wyjazdy. Oprócz tego różne firmy i banki zaczęły sponsorować wyprawy 90-letniej globtroterki.

Babcia
fot. Instagram/babushka_1927

Jakie przesłanie ma Jelena Jerkowa dla wszystkich osób w podeszłym wieku?

— Nie bójcie się podróżować! Przecież ja się wcale nie boję. Trzeba zwiedzać świat, to jest takie ważne i pożyteczne.

Źródło: wp.pl, fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC