Zamknij

„Muszą schudnąć, by utrzymać pracę”. Stewardesy dostały ultimatum od linii lotniczej

Redakcja
11.01.2019 14:09
„Muszą schudnąć, by utrzymać pracę”. Stewardesy dostały ultimatum od linii lotniczej
fot. Shutterstock

Linie lotnicze Pakistan International Airlines uważają, że niektóre z ich stewardes mają nadwagę. Te, które ważą ponad 68 kg przy wzroście 165 cm, nie będą mogły pracować. Pracownice nie ukrywają swego oburzenia.

Stracą pracę, jeśli nie osiągną odpowiedniej wagi? Taki wymóg postawiły stewardesom Pakistańskie Międzynarodowe Linie Lotnicze. O komunikacie opublikowanym na początku stycznia przez przewoźnika, poinformował "The Journal Post".

Stewardesy mają sześć miesięcy, aby schudnąć

Zgodnie z postanowieniem pakistańskich linii lotniczych, wszystkie stewardesy, które ważą 68 kg przy wzroście 165 cm, od 1 lipca nie będą mogły pracować dla przewoźnika,  Biorąc pod uwagę, że niektóre z kobiet ważą za dużą, będą miały pół roku, aby stracić około 6 kg.

Zgodnie z wstępnymi ustaleniami, stewardesy zostaną przeszkolone przez zespół medyczny w celu osiągnięcia wymaganej wagi. Pracownice przewoźnika ogłosiły, że chcą wnieść pozew przeciwko firmie.

To nie jedyna tego typu sytuacja. Głośno sprawa dotycząca nietypowych wymogów linii lotniczej wobec stewardes miała ostatnio miejsce w 2017 roku. Wówczas rosyjskie linie lotnicze Aeroflot nie chciały zatrudniać stewardes w wieku ponad 40 lat lub noszące rozmiar większy niż 42. Dwie pracownice miały przez to obniżone pensje i złożyły skargę z powodu dyskryminacji. 

Źródło: PAP

___

RadioZET.pl/NC