Zamknij

Otwarto nowe muzeum selfie. Idealne miejsce dla miłośników zdjęć

Redakcja
24.01.2020 14:03
Selfie grupy przyjaciół
fot. Shutterstock

Nowo otwarte w Dubaju "The Selfie Kingdom" jest nietypowym muzeum, w którym odwiedzający mogą przede wszystkim... robić pamiątkowe zdjęcia. Obiekt, który powstał w pobliżu Dubai Expo 2020, ma zachęcać do tworzenia i promowania kreatywnej sztuki cyfrowej.

Muzeum selfie ("The Selfie Kingdom") obejmuje 15 sal z niepowtarzalnym wystrojem - odpowiednio dobrane tło, ciekawe rekwizyty oraz oświetlenie. W każdej z sal będzie można sobie zrobić ciekawe selfie. 

Dubaj: otwarto muzeum selfie 

Sale w muzeum mają być zmieniane co kilka miesięcy, aby regularnie dostarczać odwiedzającym nowych inspiracji. 

Rania Naffa, założycielka muzeum, podkreśliła, że „The Selfie Kingdom odzwierciedla ducha Zjednoczonych Emiratów Arabskich. TSK dostarcza interaktywnej i przyjaznej przestrzeni, w której promowana jest sztuka oraz kreatywność. Jest to miejsce, w którym nasi goście mogą się swobodnie wyrażać i dobrze bawić.”

Oprócz interaktywnych pomieszczeń do robienia selfie, w muzeum przygotowano także artystyczne wystawy i instalacje. Chętni mogą również wynająć przestrzeń w celu zorganizowania prywatnej imprezy.

Zobacz także

Muzeum selfie w Dubaju jest otwarte codziennie w godz. od 11 do 22. Godzinny bilet dla osoby powyżej 12 lat kosztuje 55 dirhamów (ok. 57 zł), dla dziecka w wieku od 3 do 12 lat - 45 dirhamów (47 zł), natomiast za bilet rodzinny trzeba zapłacić ok. 160 dirhamów (166 zł).

Pierwsze na świecie Muzem Selfie (Museum of Selfies) powstało w Hollywood w Los Angeles. Kolejne tego typu placówki otworzono m.in. w Las Vegas, Denver, Londynie czy Kuala Lumpur. 

Zobacz także

Źródło: wp.pl

___

RadioZET.pl/NC