Zamknij

Na Wyspach Kanaryjskich osunął się ogromny skalny klif. Turyści przeżyli chwile grozy

16.11.2020 13:23
Klif La Gomera
fot. Shutterstock

Na Wyspach Kanaryjskich niespodziewanie zawaliła się część skalnego klifu, który runął na plażę i drogę. Turyści wypoczywający w pobliżu osuwiska zostali ewakuowani. Do sieci trafiło nagranie z tego niebezpiecznego zdarzenia. 

Odcinek gigantycznego klifu zawalił się w miejscowości Valle Gran Rey, w pobliżu plaży Argaga na La Gomerze (jednej z Wysp Kanaryjskich). Lokalne władze, obawiając się, że pod skalną lawiną mogli zostać uwięzieni turyści, zorganizowały akcję poszukiwawczo-ratowniczą. 

Wyspy Kanaryjskie. Runął ogromny sklany klif

W sieci pojawiło się nagranie świadków tego zdarzenia. Cała scena wyglądała przerażająco, tym bardziej, że droga, na którą osunęły się skały, to popularne wśród turystów miejsce - często stoją tam zaparkowane przyczepy kempingowe i samochody.

Na miejsce zdarzenia zostały wezwane służby ratunkowe, które przeszukiwały teren z pomocą psów i specjalnych urządzeń. Akcja trwała wiele godzin.

Jak podaje "The Sun", ewakuowano pięć osób, których kampery utknęły w pobliżu osuwiska. Turystów przetransportowano helikopterem do Las Vueltas i jak wynika z informacji przekazanych przez lokalne władze, są "w dobrym stanie".

Choć całe zdarzenie wyglądało bardzo groźnie, na szczęście obyło się bez ofiar. Osuwisko spowodowało jednak zablokowanie drogi między Las Vueltas i Argaga.

Plaża u podnóża klifu została zamknięta już wcześniej z powodu powtarzających się mniejszych osunięć.

Źródło: The Sun, metro.co.uk