Zamknij

Na dachu wieżowca powstanie basen bez krawędzi. Niesamowity projekt w Londynie

Nina Czochara
10.06.2019 12:47
Basen bez krawędzi w Londynie
fot. Compass Pools

Na dachu 220-metrowego wieżowca w Londynie powstanie basen, z którego roztaczać się będzie widok na całe miasto. Wyjątkowa atrakcja dla wielbicieli niezapomnianych widoków i wrażeń. 

Basen bez krawędzi (tzw. infinity pool) powstanie na dachu 55-piętrowego wieżowca w Londynie. Zbiornik o pojemności 600 tys. litrów będzie pozbawiony krawędzi i ma oferować 360-stopniowy widok na stolicę Wielkiej Brytanii. Autorem projektu jest firma Compass Pools.

Przezroczysty basen z widokiem na Londyn

Zarówno dno, jak i ściany basenu będą w pełni przezroczyste. Dzięki temu pływający będą mogli nie tylko podziwiać wspaniałą panoramę miasta (z wysokości 220 metrów), ale także to, co znajduje się pod nimi.

basen bez krawędzi - Londyn
fot. Compass Pools

Specjalne czujniki zapewnią, że woda w basenie będzie miała cały czas taką samą temperaturę. Woda będzie ogrzewana za pomocą energii odpadowej z systemu klimatyzacji budynku. Basen będzie również wyposażony w specjalny system do monitorowania prędkości wiatru.

Zagłosuj

Czy podoba Ci się pomysł stworzenia basenu na dachu wieżowca?

Liczba głosów:

Największym problemem, który do pokonania mieli inżynierowie, był sposób wchodzenia do basenu. Ostatecznie zdecydowano się na rozwiązanie wzorowane na wejściu do okrętu podwodnego. Kręcone schody będą wysuwały się z dna, by umożliwić wejście lub wyjście na żądanie użytkownika, a w pozostałych chwilach nie zakłócać nieskazitelnej formy basenu.

Compass Pools chce rozpocząć budowę basenu w 2020 roku. Nie podano jednak lokalizacji budynku, na którym ma się on znaleźć, ale według brytyjskiej prasy wstępne zgody zostały już wydane.

Zobacz także

Zobacz także

Źródło: TVN24, wp.pl

___

RadioZET.pl/NC