Zamknij

Na plaży w USA znaleziono bardzo rzadkie zwierzę. Jest olbrzymie

22.07.2021 14:57
Wybrzeże USA
fot. Shutterstock

Kilka dni temu z wód u wybrzeży USA zostało wyrzucone na brzeg potężne i tajemnicze zwierzę. Mowa o dużej wielkości rybie, która wyglądem przypomina złotą rybkę. Przedstawiciel gatunku został zauważony w Oregonie. Okazuje się, że o takich okazach wciąż niewiele wiadomo.

Na plaży Seaside w północnej części Oregonu dokonano ostatnio niezwykłego znaleziska. Z przybrzeżnych wód wyrzucona została bardzo duża kolorowa ryba. Ważyła ok. 45 kg i miała ok. 1 m długości.

Do sieci trafiły zdjęcia ukazujące soczyście pomarańczowo-niebieskie zwierzę. Eksperci zgodnie stwierdzili, że prawdopodobnie jest to osobnik z gatunku strojnik, nazywany często "rybą księżycową". 

Na plaży w USA znaleziono bardzo rzadkie zwierzę. Jest olbrzymie

Na plaży w stanie Oregon w USA dokonano ostatnio unikatowego odkrycia. Na wybrzeżu znaleziono bowiem martwą "rybę księżycową", czyli osobnika z gatunku strojnik. Przepiękne zwierzę o pomarańczowo-niebiesko-srebrnej barwie ważyło aż 45 kg i miało długość 1 m.

Takie znalezisko u wybrzeży Oregonu jest bardzo rzadkie. Stan bowiem leży nad chłodnym Pacyfikiem, a "ryba księżycowa" najlepiej czuje się w wodach tropikalnych o wysokiej temperaturze. Żywi się ona krylem i kałamarnicami.

Pojawienie się przedstawiciela strojnika tak wysoko na północy zelektryzowało biologów i naukowców. Obecnie osobnik przebywa w Seaside Aquarium, gdzie poddawany jest badaniom mającym odpowiedzieć na wiele pytań dotyczących tego gatunku.

Żyjące w naturalnym środowisku "ryby księżycowe" mogą osiągać nawet 270 kg wagi i 2 m długości.

Źródło: The Guardian