Zamknij

Na tej platformie poczujesz się jakbyś spadał! Niesamowita atrakcja dla odważnych

Redakcja
12.01.2018 15:12
Na tej platformie poczujesz się jakbyś spadał! Niesamowita atrakcja dla odważnych
fot. Flickr

Na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykłe okno z panoramicznym widokiem na Chicago. Nic bardziej mylnego! Tylko najodważniejsi korzystają z tej atrakcji. 

To miejsce dla wielbicieli mocnych wrażeń. Niezwykła platforma widokowa „Tilt” znajduje się na 94. piętrze wieżowca John Hancock Center w Chicago. Dzięki temu możemy podziwiać panoramę miasta z wysokości niemal 300 metrów! Jednak nie sama wysokość decyduje o niezwykłości tej atrakcji.

Cała zabawa rozpoczyna się w momencie, kiedy podchodzimy do okna, chwytamy poręczy, a okna… przesuwają się do przodu. Czujemy się tak, jakbyśmy spadali w dół z wysokiego wieżowca! Po chwili grozy pozostaje tylko cieszyć się niesamowitym widokiem miasta.

Platforma widokowa

Chicago nocą wygląda jeszcze bardziej imponująco. 

‧ fot. Flickr

Skorzystanie z ruchomej platformy widokowej „Tilt” kosztuje 5 dolarów plus bilet wstępu do budynku John Hancock Center, czyli w sumie około 12 dolarów.

Ta niezwykła atrakcja jest dziełem firmy Montparnasse 56 Group, która zarządza również tarasami widokowymi w Paryżu (Wieża Montparnasse) oraz na wieży telewizyjnej w Berlinie (Berliner Fersehturm).

Zagłosuj

Czy chciałbyś skorzystać z ruchomej platformy widokowej "Tilt"?

Liczba głosów:

___

RadioZET.pl/NC