Zamknij

Na zdjęciach z podróży udaje martwą. Zaskakujący pomysł na selfie z wakacji

Nina Czochara
25.04.2019 16:23
Na zdjęciach z podróży udaje martwą. Zaskakujący pomysł na selfie z wakacji
fot. Instagram/stefdies

Stephanie Leigh Rose wpadła na nietypowy pomysł na selfie z podróży. Artystka na swoim koncie na Instagramie publikuje zdjęcia, na których udaję... martwą. Kobieta tłumaczy, skąd wziął się ten niecodzienny pomysł, który wywołał lawinę komentarzy. 

Stephanie Leigh Rose założyła konto na Instagramie, na którym  relacjonuje niejako swoje podróże po świecie. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że robi to w bardzo oryginalny sposób, budzący wśród wielu osób mieszane uczucia. 

Udaje martwą na zdjęciach z wakacji

Skąd taki niecodzienny pomysł na selfie z wakacji? Jak tłumaczy sama ich autorka: Tym moje zdjęcia różnią się od klasycznych selfie, które są perfekcyjne i czasami stanowią owoc nawet setek prób. Selfie to wynik manipulacji i zaburzony obraz prawdziwej osoby i prawdziwego życia. U mnie jest odwrotnie. Daję sobie jedną szansę na pstryknięcie zdjęcia - tak jak w życiu. Żyjemy tylko raz, nie ma poprawek i na zdjęciach chcę oddać właśnie to uczucie ulotności – tłumaczy kobieta.

Stephanie Leigh Rose na każdym ze zdjęć udaje martwą, pozując na tle znanych turystycznych miejsc czy zabytków. Kobieta podkreśla, że wszystkie udostępniane przez nią fotografie powstają spontanicznie.

Artystka, tłumacząc swój oryginalny pomysł, dodała: - Wolę, żeby zdjęcia były neutralne pod względem płci, wieku, rasy czy statusu ekonomicznego. STEFDIES to jakby fikcyjna postać, a ludzie mogą ją interpretować, jak im się tylko podoba. Część zabawy związanej ze STEFDIES polega właśnie na tym, że nikt dokładnie nie wie, o co chodzi i widzę to jako dobrą metaforę życia. 

Stephanie Leigh Rose  zachęca innych do włączenia się w jej projekt - "martwych zdjęć z wakacji". Wystarczy użyć jej hasztagu #STEFDIES.

Źródło: Daily Mail

___

RadioZET.pl/NC