Zamknij

Nad Kanadą przeleciał meteoryt. Przebił dach budynku i spadł na łóżko śpiącej kobiety

13.10.2021 13:23
Meteor
fot. AFP/EAST NEWS

W ostatnich dniach nad Kolumbią Brytyjską (Kanada) przeleciał meteoryt, który zaniepokoił mieszkańców. Szczególnie wystraszona była Ruth Hamilton, która twierdzi, że pozostałości obiektu przebiły jej dach, a następnie wylądowały w jej łóżku, kiedy spała. Do sieci trafiły zdjęcia ukazujące szczątki meteorytu.

Mieszkańcy jednego z regionów Kanady - dokładnie malowniczej Kolumbii Brytyjskiej - byli ostatnio świadkami pojawienia się na niebie wyjątkowo jasnego obiektu. Prawdopodobnie był to meteoryt - jego przelotowi towarzyszył też głośny huk, który mógł być niepokojący.

Jedna z kobiet, która zamieszkuje te okolice, zapamięta pojawienie się meteorytu na niebie na dłużej. Jego fragmenty miały przebić dach jej domu, a następnie wylądować na łóżku, na którym spała.

Nad Kanadą przeleciał meteoryt. Przebił dach budynku i spadł na łóżko śpiącej kobiety

Kobieta z Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie została rzekomo obudzona przez meteoryt, który wylądował na jej łóżku, gdy spała. Ruth Hamilton powiedziała dziennikarzom lokalnego serwisu informacyjnego, że podczas jednej z nocy w zeszłym tygodniu usłyszała huk, a następnie dźwięk, jakby coś pękło. Podobno poczuła też fragmenty jakiejś rzeczy na swojej twarzy.

Po prostu podskoczyłam i włączyłam światło. Nie mogłam zrozumieć, co się stało - powiedziała Hamilton w rozmowie z przedstawicielami serwisu The Golden Star.

Kanadyjka rozejrzała się wokół siebie i znalazła na łóżku niewielki kamień. W rozmowie z "The Independent" zdradziła, że eksperci z Uniwersytetu Zachodniego Ontario potwierdzili, że to meteoryt. Zanim jednak usłyszała tę szokującą informację, szukała odpowiedzi na własną rękę. Najpierw zadzwoniła bowiem na 911, aby zapytać, czy w pobliżu jej domu nie było jakiegoś wybuchu, który mógłby uszkodzić jej dach.

Wystraszyłam się, kiedy to się wydarzyło. Myślałam, że ktoś wskoczył do mojego domu albo usłyszałam wystrzał z pistoletu lub coś podobnego. Poczułam ulgę, kiedy okazało się, że to coś mogło po prostu spaść z nieba - wyznała kobieta.

Okazuje się, że tej nocy więcej osób widziało jasny rozbłysk światła na niebie - przyznały one, że towarzyszył my głośny huk. Do sieci z kolei trafiły zdjęcia udostępnione przez panią Hamilton. Sami zobaczcie.

Źródło: independent.co.uk