Zamknij

Nago do muzeum? Zaskakujący pomysł jednej z europejskich stolic

Redakcja
20.03.2018 12:08
Palais de Tokyo - muzuem w Paryżu
fot. Pixabay

Przedstawiciele Palais de Tokyo, muzeum prezentującego sztukę współczesną, zaproponowali Paryskiemu Stowarzyszeniu Nudystów darmowe bilety. Warunkiem bezpłatnego wstępu do paryskiej instytucji jest zwiedzanie ekspozycji ... nago. Wystawa „Niezgoda, córka nocy” będzie dostępna 5 maja, jednak poza standardowymi godzinami otwarcia.

Ten zaskakujący pomysł jest pierwszą tego typu inicjatywą nie tylko w Paryżu, ale również w całej Francji. Jak podkreślają członkowie Paryskiego Stowarzyszenia Nudystów, propozycja nie wyszła od nich, lecz od kierownictwa muzeum.

Inicjatywa „nago do muzeum” cieszy się ogromnym zainteresowaniem

Okazuje się, że zainteresowanie tym przedsięwzięciem jest znacznie większe, niż przypuszczali sami organizatorzy. Jak podaje „Rzeczpospolita”, 100 pierwszych wejściówek do muzeum w Paryżu rozeszło się błyskawicznie. Kierownictwa rozważa zwiększenie liczby miejsc dla chętnych osób.

Na profilu na Facebooku chęć obejrzenia wystawy „Niezgoda, córka nocy” wyraziło aż 19 tys. osób. Większość zainteresowanych pochodzi z regionu paryskiego, ale pojawiły się również zgłoszenia z Japonii, USA i Kanady. Ta zaskakująca inicjatywa szczególne uznanie znalazła wśród osób w wieku 18-34 lata, w większości kobiet urodzonych w latach 1990 – 2000. 

Przeczytaj także: Otwarto wystawę o Justinie Bieberze. Wśród eksponatów... bielizna piosenkarza

Palais de Tokyo — kolejne przywileje dla nudystów

Palais de Tokyo to muzeum poświęcone sztuce współczesnej. Znajduje się w miejscu doskonale znanym turystom, w XVI-wiecznej dzielnicy Paryża, przy avenue du Président-Wilson 13. Kierownictwo muzeum, oprócz darmowego zwiedzania wystawy, nie przewiduje dla nudystów specjalnych przywilejów poza dodatkową szatnią.

Okazuje się, że przedsięwzięcie „nago do muzeum” to kolejny sukces paryskich nudystów. W ubiegłym roku w stolicy Francji została dla nich wydzielona część lasku Vincennes (XII dzielnica). W tym roku ma być podobnie.

Przeczytaj także:

• Francuzi planują przemalować wieżę Eiffla na... czerwony kolor

• Nagie wakacje? Powstał serwis z noclegami tylko dla naturystów

Źródło: rp.pl

___

RadioZET.pl/NC