Zamknij

Wybrano najbardziej instagramowe miejsca na świecie 2021. W rankingu nie brakuje zaskoczeń

24.11.2021 11:34
Najbardziej instagramowe miejsca na świecie 2021. W rankingu nie brakuje zaskoczeń
fot. SHUTTERSTOCK

Brytyjska firma właśnie opublikowała ranking kilkudziesięciu miejsc z listy światowego dziedzictwa UNESCO, które w tym roku cieszyły się największą popularnością na Instagramie. W zestawieniu znalazły się obiekty m.in. z Włoch, Rosji czy Ukrainy. Jakie miejsca uplasowały się na podium?

Lista światowego dziedzictwa UNESCO to zestawienie obiektów dziedzictwa kulturowego i naturalnego o wyjątkowej powszechnej wartości dla ludzkości. Spis - jak sama nazwa wskazuje - prowadzony jest przez wyspecjalizowaną organizację ONZ, UNESCO. Początkowo na liście znajdowało się zaledwie 12 pozycji, ale z czasem znacznie się rozrosła. Obecnie zestawienie obejmuje 1154 obiekty.

Zobacz także:  Najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe w Europie. 9 miejsc, które warto zobaczyć

Brytyjska firma Design Boundles oferująca usługi z zakresu grafiki komputerowej postanowiła stworzyć ranking najbardziej instagramowych miejsc z listy światowego dziedzictwa UNESCO. W tym celu przeanalizowano, ile razy każde z nich zostało oznaczone w postach na Instagramie w 2021 roku. W zestawieniu znalazło się aż 145 miejsc z całego świata. Sprawdź, jak przedstawia się ranking.

Najbardziej instagramowe miejsca na świecie 2021. W rankingu nie brakuje zaskoczeń

Okazuje się, że na pierwszym miejscu w rankingu najbardziej instagramowych miejsc świata znalazł się...  Rzym, a dokładniej jego historyczne centrum. Zostało ono oznaczone ponad 61 mln razy. Nie ma się zresztą co dziwić, w końcu do stolicy Włoch rokrocznie przyjeżdżają prawdziwe tłumy turystów. Miasto to zachwyca licznymi zabytkami, dziełami sztuki i niepowtarzalnym klimatem. Nie bez powodu mówi się, że kto chociaż raz odwiedził Wieczne Miasto, z pewnością do niego powróci. 

Zobacz także:  Nowa daleka trasa z Polski. LOT uruchomi kolejne bezpośrednie połączenie do USA

Na drugiej pozycji w zestawieniu uplasowało się Rio de Janeiro w Brazylii. Miejsce to zostało oznaczone na Instagramie aż 45 mln razy. Jest to największe (po Sao Paulo) i bez wątpienia najpopularniejsze miasto kraju. Znajduje się tam granitowa góra Corcovado, na której szczycie jest 38-metrowy pomnik Jezusa Chrystusa. Rio de Janeiro znane jest także z przepięknych, piaszczystych plaż i urokliwych wysepek.

Na trzecim miejscu natomiast ponownie znalazły się Włochy - tym razem z Laguną Wenecką, która otrzymała niemal 26 mln oznaczeń. Trzeba przyznać, że miejsce to jest naprawdę wyjątkowe. Będąc w Wenecji, warto także zwiedzić inne obiekty, m.in. plac św. Marka, Pałac Dożów, Most Rialto czy Most Westchnień (wł. Ponte dei Sospiri).

Zobacz także:  Podróżniczy raj otworzy granice po niemal 2 latach zamknięcia. Wpuści zaszczepionych turystów

Poniżej znajdziecie pierwsze dziesięć miejsc rankingu najbardziej instagramowych miejsc na świecie 2021.

  1. Historyczne centrum Rzymu (Włochy).
  2. Rio de Janeiro (Brazylia).
  3. Laguna Wenecka (Włochy).
  4. Kijów (Ukraina).
  5. Historyczne centrum Florencji (Włochy).
  6. Historyczne centrum Pragi (Czechy).
  7. Budapeszt (Węgry).
  8. Brasilia (Brazylia).
  9. Historyczne centrum Sankt Petersburga (Rosja).
  10. Quito (Ekwador).

Zobacz także:  Chcą stworzyć największe na świecie miasto na morzu. Projekt robi wrażenie

RadioZET.pl/thetraveldaily.co.uk