Zamknij

Najbardziej magiczny basen na świecie

Redakcja
02.02.2018 11:27
Najbardziej magiczny basen na świecie
fot. Flickr

Rajski zakątek, To Sua Ocean Trench, kryje się „na końcu świata”. Znajdziemy go na wulkanicznej wyspie Upolu, zagubionej na Pacyfiku. To miejsce naprawdę magiczne.

„To Sua Ocean Trench” tłumaczy się dosłownie jako „wielką dziurę”. W rzeczywistości to głęboki na trzydzieści metrów naturalny basen wypełniony turkusową wodą i otoczony ścianami gęsto porośniętej roślinności. Ta niezwykła atrakcja znajduje się w wiosce Lotofaga, na południowym wybrzeżu wyspy Upolu na Samoa. Powstanie tego miejsca wiąże się z erupcją wulkanu na wyspie w odległych latach.

Na specjalnie przygotowaną platformę, która znajduje się nad samą powierzchnią wody, można dostać się po stromej, drewnianej drabince. Zejście w dół może okazać się sporym wyzwaniem, biorąc pod uwagę fakt, że drabina jest mokra i śliska. Lepiej zachować ostrożność!

To Sua Ocean Trench
fot. Flickr

Z platformy można skakać wprost do turkusowej wody. W basenie znajduje się kilka przymocowanych lin, których można się przytrzymać – to w celu zwiększenia bezpieczeństwa, bo momentami prąd może okazać się naprawdę mocny.

„Wielka dziura” zasilana jest stale wodami Pacyfiku, który wpływa do niej poprzez podwodne tunele. Właśnie dlatego basen nigdy nie wysycha, a jego głębi znajdziemy prawdziwe bogactwo ryb.

To Sua Ocean Trench jest płatne dla odwiedzających. Dla dorosłych to koszt ok. 15 dolarów, a dla dzieci powyżej siedmiu lat - ok. 6 dolarów.

To Sua Ocean Trench
fot. Flickr

Piękno tego miejsca doceniło wiele osób, co potwierdzają opinie umieszczone na portalu recenzenckim TripAdvisor. Jedna z użytkowniczek, 966olivia z Nowej Zelandii, napisała: - Kocham to miejsce. Jest to raj na ziemi i coś zupełnie niezwykłego. (…) Basen jest głęboki i to idealne miejsce do kąpieli oraz skoki z górnej części drabinki dla odważnych. Z kolei Elika T. przekonuje: - To miejsce zdecydowanie warto zobaczyć. Atrakcja wygląda w rzeczywistości o wiele lepiej niż na zdjęciach! Craig02128 dodaje: - Wizyta w Sua Ocean Trench jest naprawdę magicznym doświadczeniem.

Zobacz także

Źródło: dailymail.co.uk

___

RadioZET.pl/NC