Zamknij

W tym miejscu panuje atmosfera jak z horroru. Mgła utrzymuje się tutaj przez 10 miesięcy w roku

02.12.2020 19:03
Mgła
fot. Shutterstock

To jedno z najbardziej mglistych miejsc na świecie. Zobaczcie, gdzie się znajduje i jak wygląda. Trzeba przyznać, że atmosfera tutejszego miejsca wywołuje ciarki na plecach.

Mgła to zjawisko pogodowe w postaci naturalnego, widocznego aerozolu składającego się z kropelek wody lub kryształków lodu, które zawieszone są w powietrzu blisko powierzchni Ziemi. Najczęściej powstaje w wyniku zmniejszania się temperatury powietrza.

I choć zjawisko to jest nam doskonale znane i nie jest niebezpieczne, w niektórych momentach może nas nieco przerażać. Twórcy filmowi uczynili bowiem z mgły jeden z elementów atmosfery towarzyszącej horrorom. I nic dziwnego - ogranicza ona widoczność, jest tajemnicza i intrygująca.

A wyobrażacie sobie mieszkać w miejscu, które niemal non stop spowite jest mgłą? Okazuje się, że na świecie takich lokalizacji jest kilka. Jednak to nad jedną z nich mgła unosi się przez 10 miesięcy w roku! Myśleliśmy, że padający przez 300 dni w roku deszcz jest wyzwaniem, ale co powiecie o mieszkaniu tutaj?

Najbardziej mgliste miejsce na świecie

Jednym z najbardziej mglistych miejsc na świecie - ale wciąż zamieszkanych przez ludzi - jest Argentia. Miasto położone na Półwyspie Avalon w Nowej Fundlandii spowite jest mgłą przez 10 miesięcy w roku!

Miejsce to leży u wybrzeży Zatoki Placentia, przez którą przepływają prądy przyczyniające się do częstotliwości tworzenia się tutaj mgieł.

Wyobraźcie sobie sytuację, że mieszkańcy Argentii przez niemal 300 dni w roku żyją w mieście, które zasnute jest mgłą. A słońce jest wówczas prawie niewidoczne!

Miłośnicy mocnych wrażeń i tajemniczej atmosfery powinni wybrać się tutaj na wycieczkę. Dalibyście radę pomieszkać w miejscu, które wiecznie przykryte jest mgłą? Lokalni zdążyli się do tego przyzwyczaić, ale dla kogoś z zewnątrz wrażenia muszą być przedziwne. Znacie jeszcze inne miejsca, które tak często zachodzą mgłą?