Zamknij

Najbardziej niebezpieczne kraje świata. Lepiej nie planować tam wakacji

Nina Czochara
19.11.2019 11:38
Najbardziej niebezpieczne kraje świata. Lepiej nie planować tam wakacji
fot. pixabay

Stworzona w tym roku "Mapa ryzyka podróży" przedstawia kraje, w których w 2020 roku możemy czuć się najmniej bezpiecznie. W tworzeniu tego zestawienia wzięto pod uwagę bezpieczeństwo ogólne, stan opieki medycznej oraz bezpieczeństwo na drogach.

"Mapę ryzyka podróży" opracowało grono specjalistów do spraw medycyny i ryzyka, a opublikowała największa na świecie firma świadcząca usługi w zakresie bezpieczeństwa - International SOS. 

Najbardziej niebezpieczne kraje na 2020 rok

Jedną z kategorii wyznaczonych przez International SOS jest mapa z największym zagrożeniem życia, ryzykiem zamieszek i kradzieży. Wśród najbardziej niebezpiecznych miejsc wyróżniono AfganistanSyrięJemenIrakSomalięLibię i części Nigerii. Niebezpiecznie jest również m.in. w Egipcie, Demokratycznej Republice Konga, Wenezueli czy Papui-Nowej Gwinei. 

Mapa - bezpieczeństwo
fot. www.internationalsos.com

Wśród państw, gdzie można czuć się najbardziej bezpiecznie (zaznaczone na "zielono"), wskazano Finlandię, Norwegię, Szwajcarię, Słowenię czy Grenlandię. 

Zobacz także

Największe ryzyko zarażenia się chorobami

Jeśli chodzi o kwestie medyczne, do krajów o najwyższym ryzyku zarażenia się różnymi chorobami lub problemów w uzyskaniu pomocy medycznej należą: Wenezuela, SyriaLiberiaSudan PołudniowyErytreaRepublika ŚrodkowoafrykańskaNigerGwinea, Sierra Leone i Korea Północna.

mapa - zdrowie
fot. www.internationalsos.com

Na mapie zaznaczono też kraje,k w których można liczyć na sprawną i dobrze rozwiniętą opiekę medyczną. W tej kategorii przoduje Europa - Polska znalazła się na tym samym poziomie co Francja i Niemcy, Włochy, Hiszpania czy Szwecja. Dobrze w tej kategorii wypadły tez Stany Zjednoczone, Kanada, Nowa Zelandia, Australia, Korea Południowa oraz Japonia. 

Najbardziej niebezpieczne "drogi" 

Na "mapie ryzyka" wyszczególniono też kraje z największym prawdopodobieństwem wystąpienia niebezpieczeństwa na drodze. Zdecydowaną większość stanowią tutaj państwa Afryki, jak również WenezuelaBelizeDominikanaArabia SaudyjskaTajlandia i Wietnam.

Bezpieczeństwo na drodze
fot. internationalsos.com

Na "zielonej", czyli bezpiecznej liście umieszczono większość krajów Europy, Japonię, Australię i Nową Zelandię.

ZOBACZ TAKŻE:

•  Ranking najlepszych do życia miast na świecie. Zwyciężyła europejska stolica

•  Ranking Lonely Planet. Te miejsca będą hitami w 2020 roku

Źródło: www.internationalsos.com, wp.pl

___

RadioZET.pl/NC