Zamknij

Lubicie mocne wrażenia? Oto 5 najbardziej przerażających hoteli świata

02.12.2020 19:41
Hotel
fot. Shutterstock

Większość z nas, szykując się na wycieczkę, wybiera hotel pod względem lokalizacji i standardu, jaki oferuje. Niektórzy jednak wolą zwrócić uwagę na wystrój wnętrz czy historię danego miejsca. A jeszcze inni poszukują mocnych wrażeń. I właśnie dla nich zebraliśmy najbardziej przerażające hotele na świecie!

Jeżeli należycie do grupy osób, które uwielbiają mocne wrażenia i dreszczyk emocji, ten tekst jest dla was. Są na świecie hotele, w których nocleg nie ma zbyt wiele wspólnego z odpoczynkiem. Za to dostarcza odpowiednią dawkę wrażeń i niezapomnianych chwil.

W niektórych z nich można doświadczyć nadprzyrodzonych zjawisk, poczuć obecność dziwnych istot czy zobaczyć na lustrze odcisk dłoni dziecka. Poznajcie najbardziej przerażające hotele na świecie! Odważylibyście się tutaj przenocować?

5 najbardziej przerażających hoteli na świecie

Jeden z takich obiektów zainspirował samego Stephena Kinga do napisania kultowej powieści "Lśnienie". Następnie na podstawie znanego horroru Stanley Kubrick stworzył fenomenalny film z Jackiem Nicholsonem w roli głównej. Z pewnością pamiętacie ten budynek, który z poziomu bezpiecznej kanapy w domu potrafił nawet fascynować. To niejedyny tego typu obiekt hotelowy, którego historia przeraża. Poznajcie resztę!

1. Hotel Stanley Estes Park w Denver (USA)

To właśnie pobyt w tym miejscu zainspirował Stephena Kinga do napisania "Lśnienia". Pisarz zameldował się w hotelu, po czym na chwilę opuścił swój pokój. Po powrocie zauważył, że jego rzeczy są rozpakowane, a walizka otwarta. Pracownicy hotelu Stanley Estes Par twierdzą, że po korytarzach błąka się tutaj duch kobiety, która kiedyś zamarzła w piwnicach obiektu. Mroczna atmosfera, a także znajdujący się przed hotelem labirynt sprawiły, że King popełnił jedną z najważniejszych książek w swoim dorobku.

2. Queen Mary w Kalifornii (USA)

Obecnie Queen Mary stoi zacumowana w porcie w Kalifornii i pełni rolę hotelu. Ale jeszcze w czasie, kiedy transatlantycki statek pływał, działy się tutaj złe rzeczy. Najpierw w trakcie wodowania kilku pracowników straciło życie, a następnie obiekt zaczął przyciągać na swój pokład ludzi, którzy chcieli popełnić samobójstwo - skakali za burtę.

Korzystający z hotelu goście twierdzą, że zarówno w kabinach, jak i na pokładach można spotkać duchy zmarłych tutaj osób.

3. Fairmont Banff Springs Hotel w Kalifornii

Nie dość, że z zewnątrz przypomina ogromny zamek, związana jest z nim dość tajemnicza historia. Otóż hotel Fairmont Banff Springs został otwarty pod koniec XIX wieku i od tego czasu owiany jest pewną legendą. W czasie, kiedy był budowany, robotnicy przez pomyłkę w jednym z pokojów nie zamieścili żadnego okna. W związku z tym postanowili zamurować ten usytuowany na 7. piętrze pokój.

Kiedy z hotelu, a dokładnie pokojów na 7. piętrze, zaczęli korzystać pierwsi goście, skarżyli się oni na dziwne szmery i szelesty. Dopiero po I wojnie odkryto pokój i przerobiono go na normalny pokój mieszkalny o numerze 873. Podobno wisi w nim lustro, na którym widać odciski palców dziecka.

4. Hotel National w Moskwie (Rosja)

Ten luksusowy hotel zlokalizowany w Moskwie został wybudowany na początku XX wieku. Do dzisiaj uchodzi za jeden z najbardziej eleganckich tego typu obiektów w Rosji. Lubił korzystać z niego sam Władimir Lenin. Zresztą nie tylko on, gdyż w hotelu mieszkały także inne rosyjskie sławy.

Jednak zarówno obsługa hotelu, jak i jego goście twierdzą, że do dzisiaj można spotkać w hotelu sylwetkę łysego mężczyzny z bródką, który lubi tutaj popijać herbatę, ale też straszyć obecnych ludzi gaszeniem i włączaniem światła.

5. First World Hotel w Pahang (Malezja)

Kolorowy obiekt przyciąga zainteresowanie turystów z całego świata. Dlaczego? Otóż ogromny kompleks stanowi nie tylko hotel z tysiącami miejsc noclegowych, ale też centrum handlowe, kręgielnia, park rozrywki i wiele innych atrakcji w jednym miejscu. Położony w tropikalnych górach hotel First World ma też nieco inną sławę - mówi się o tym, że obecne są tutaj liczne duchy, które uprzykrzają życie gościom. To zbłąkane dusze zmarłych tutaj hazardzistów. Przegrali oni majątek życia w hotelowych kasynach, a następnie także tutaj popełnili samobójstwo.

Miłośnicy mocnych wrażeń powinni odbyć podróż do jednego z takich miejsc albo nawet spróbować zorganizować wycieczkę po wszystkich opisanych przez nas obiektach. Już sama świadomość, że mogą się w nich dziać dziwne rzeczy, może sprawić, że zobaczymy coś niezwykłego. W końcu wiemy, że ludzki umysł lubi płatać figle w najmniej oczekiwanym momencie.