Zamknij

To będzie najbardziej stromy rollercoaster na świecie. Powstaje niesamowita atrakcja

12.08.2021 12:41
Rollercoaster
fot. Shutterstock/Zdj. ilustracyjne

The Dr. Diabolical’s Cliffhanger – tak nazywa się nowo powstająca kolejka górska i jedna z długo wyczekiwanych atrakcji parku rozrywki sieci Six Flags w Teksasie. To miejsce stworzone z myślą o miłośnikach bardzo mocnych wrażeń – będzie to bowiem jeden z najbardziej stromych rollercoasterów na świecie. 

Nowy rollercoaster ma zostać oficjalnie otwarty w 2022 roku. Miejsce i data jego otwarcia nie są przypadkowe – park rozrywki Six Flags Fiesta Texas będzie obchodził w przyszłym roku 30 lat istnienia. 

Nowa, ekstremalna atrakcja zapowiada się naprawdę niesamowicie. Już same wizualizacje zapierają dech w piersiach. 

The Dr. Diabolical’s Cliffhanger. Najbardziej stromy rollercoaster

The Dr. Diabolical’s Cliffhanger ma obejmować trzy wagoniki, w których zmieści się maksymalnie 21 osób. Kolejka ma wjeżdżać na wysokość 45 metrów, po czym wagoniki zjadą nagle w dół z prędkością 96 km/h. Zjazd z góry będzie się odbywał pod kątem... 95 stopni, czyli niemal pionowo w dół. To właśnie ten element sprawi, że będzie to najbardziej stromy rollercoaster na świecie. 

W czasie jazdy nie zabraknie oczywiście spektakularnych inwersji, licznych zakrętów, szybkich zmian poziomów, a co za tym idzie – znacznych przeciążeń i efektów nieważkości. 

Cały przejazd, na długości 762 metrów, ma potrwać nieco ponad 1,5 minuty. Ale to wystarczy, aby zapewnić wszystkim gościom niezapomniane wrażenia. 

Choć atrakcja będzie gotowa dopiero w przyszłym roku, wizualizacje rollercoastera oraz przejażdżki kolejką można obejrzeć na nagraniu i zdjęciach. Bez wątpienia będzie to miejsce dla osób lubiących adrenalinę. 

Źródło: sixflags.com, Fly4free