Zamknij

Najbardziej zaskakujące zguby na lotnisku. Na liście pojawił się... mąż

Redakcja
02.01.2020 13:54
Lotnisko
fot. Shutterstock

Pracownicy biura rzeczy znalezionych w 2019 roku musieli być wielokrotnie mocno zaskoczeni, widząc, o czym pasażerowie zapominają na lotniskach. Jakie najdziwniejsze zguby pozostawiali podróżni?

Brytyjski port lotniczy East Midlands opublikował listę najdziwniejszych rzeczy zostawionych przez pasażerów na lotnisku w 2019 roku. W zestawieniu znalazły się bardzo nietypowe przedmioty, choć i tak najbardziej zadziwia pierwsza pozycja na liście - mąż... 

Zguby na lotniskach

W jaki sposób pasażerka pozostawiła na lotnisku męża? Jak opisuje historię dziennik "The Independent", kobieta nie zauważyła, że jej małżonek zgubił się na porcie lotniczym i wsiadła bez niego do samolotu. Dopiero kiedy samolot wjeżdżał na pas startowy, pasażerka spostrzegła, że jej męża nie ma na pokładzie i powiadomiła o tym personel pokładowy. 

Załoga powiadomiła o tym pilotów i maszyna zawróciła na lotnisko. Bramki zostały ponownie otwarte, dzięki czemu mężczyzna zdążył na swój lot. 

Zobacz także

Zagłosuj

Czy zdarzyło ci się zostawić coś na lotnisku?

Liczba głosów:

Ale to początek listy najbardziej zaskakujących zgub na lotnisku. Wśród niecodziennych rzeczy zgubionych trzeba wymienić również... wałek do ciasta, klimatyzator, spryskiwacz czy wiertła. Pasażerowie zostawiają też sprzęty medyczne, w tym glukometr czy... balkonik rehabilitacyjny. 

Podróżni bardzo często zapominają też o całych walizkach. Warto jednak pamiętać, że za pozostawianie bagażu bez opieki grozi grzywna w wysokości kilkuset złotych. Linie lotnicze, które z powodu pozostawionego bagażu mają opóźnienia w lotach, mogą pozwać winą zamieszania osobę o odszkodowanie.  

ZOBACZ TAKŻE:

• Co pasażerowie zostawiają w samolocie? Ta lista może cię zaskoczyć!

• Najbrudniejsze miejsca na pokładzie samolotu? Naukowcy alarmują: "to siedlisko bakterii"

___

RadioZET.pl/rp.pl/NC