Zamknij

Najbardziej zjawiskowy cmentarz na świecie. Znajduje się w Islandii, a jego zdjęcia podbijają sieć

03.12.2020 13:08
Cmentarz
fot. Shutterstock

Do tej pory wydawało nam się, że cmentarze to raczej miejsca zadumy, w których dominuje atmosfera spokoju, refleksji, a nawet przygnębienia, które wynika z tęsknoty za zmarłymi bliskimi. Jednak to miasto umarłych w Islandii przywołuje zupełnie inne skojarzenia. Nic dziwnego, że okrzyknięte zostało jednym z najładniejszych cmentarzy.

Cmentarz to miejsce spoczynku naszych bliskich zmarłych. Panuje tutaj klimat zadumy, spokoju i wszechobecna cisza. Zwykle miasta umarłych wyglądają podobnie - składają się z wielu rzędów grobów lub samych nagrobków, nad którymi gdzieniegdzie góruje jakieś drzewo. Pomiędzy nimi z kolei znajdują się alejki, na których można spotkać osoby odwiedzające swoje rodziny lub przyjaciół, którzy odeszli już z tego świata.

Zupełnie inaczej jednak prezentuje się jeden z cmentarzy w Islandii. Zdjęcie tego miejsca pokrytego śniegiem trafiło do sieci i błyskawicznie się po niej rozniosło. Dlaczego? Internauci nie mogą uwierzyć, że miasto umarłych może wyglądać tak magicznie i kojąco.

Najbardziej zjawiskowy cmentarz na świecie znajduje się na Islandii

W położonym na zachodnim wybrzeżu Islandii mieście Borgarnes znajduje się cmentarz, którego zdjęcia królują w sieci. To miejsce pochówku zmarłych wygląda zupełnie inaczej niż tradycyjne miejsca wiecznego spoczynku. Po pierwsze panuje tu surowy klimat i zimą pada tu sporo śniegu. Dlatego też często znajduje się on pod grubą warstwą białego puchu.

Po drugie z ziemi wystają tutaj same krzyże lub nagrobki, ale każdy z nich "udekorowany" jest światełkami! Mienią się one całą feerią barw, co sprawia, że miejsce to wygląda absolutnie bajkowo! Nic dziwnego, że cmentarz ten odwiedzany jest także przez turystów przebywających w Islandii zimą.

Miejsce spoczynku zmarłych na Islandii wygląda magicznie i dzięki światełkom nie jest tak smutne, jak większość cmentarzy. Wygląda na to, że Islandczycy wolą odwiedzać swoich bliskich zmarłych w atmosferze dającej nadzieję.

Co ciekawe, nie jest to jedyny taki "kolorowy" cmentarz w Islandii. Kiedy tylko wyspę pokryje śnieg, więcej tego typu obiektów jest zdobionych światełkami. Zresztą sami zobaczcie.

Co o tym sądzicie?