Zamknij

To najbezpieczniejsze linie lotnicze na świecie. Zapewniają najlepszą ochronę przed Covid-19

18.11.2020 13:00
Koronawirus w samolocie
fot. Shutterstock/ Zdj. ilustracyjne

Emirates zostały uznane za najbezpieczniejsze linie lotnicze na świecie w dobie pandemii koronawirusa. Dubajski przewoźnik osiągnął najwyższy wynik w badaniu "Safe Travel Barometer".

Badania "Safe Travel Barometer" monitoruje i porównuje działania przedsiębiorstw turystycznych w czasie pandemii. Przy ocenie i wyborze najlepszych linii lotniczych pod względem bezpieczeństwa podróży, brane jest pod uwagę między innymi to, jak często dezynfekowany jest samolot oraz czy przewoźnik wymaga od pasażerów wypełnienia deklaracji zdrowia, mierzy im temperaturę i daje maseczki. Na tej podstawie wyłoniono najbezpieczniejsze linie na świecie. 

Koronawirus. Emirates zapewnia największe bezpieczeństwo

Emirates znalazły się na szczycie zestawienia ze wskaźnikiem wynoszącym 4,4 na 5,0. Spośród ponad 230 ocenionych linii lotniczych, to właśnie dubajski przewoźnik najlepiej dba o bezpieczeństwo zdrowotne pasażerów.

Na drugim miejscu w zestawieniu uplasowały się linie Etihad Airways (z wynikiem 4,3) oraz Qatar Airways (ze wskaźnikiem 4,2). Najbezpieczniejszymi liniami z Europy okazały się Lufthansa, Air France i Iberia – wszystkie z notą 4,1 na 5,0.

Zobacz także

Jak podano w komunikacie prasowym, dubajski przewoźnik zapewnia pasażerom bezpłatne zestawy higieniczne oraz ochronę przy stanowiskach odprawy biletowo-paszportowej. Co ważne, Emirates gwarantuje też darmowe ubezpieczenie od koronawirusa - jeśli zakażenie zostanie zdiagnozowane podczas podróży, poza miejscem zamieszkania, polisa pokrywa koszty leczenia do 150 tysięcy euro i koszty kwarantanny w wysokości 100 euro dziennie przez 14 dni. Dubajski przewoźnik wskazał, że zapewnia też środki ochrony osobistej personelowi pokładowemu i pracownikom lotniska, ma elastyczne zasady rezerwacji i podczas lotu co 45 minut dezynfekuje toalety.

W kategorii portów lotniczych za najlepsze pod względem procedur zdrowotnych uznano katarskie lotnisko Dohę, Londyn-Heathrow, Singapur-Changi oraz Abu Dhabi i Dubai w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – wszystkie otrzymały notę 4,4 na 5. W tym przypadku brano pod uwagę m.in. możliwość wykonania testu na koronawirusa na lotnisku czy samodzielnego, bezkontaktowego nadania bagażu. Sprawdzano też, czy pracownicy portu noszą maseczki. 

Źródło: rp.pl