Zamknij

Najczęściej fotografowane miejsca na świecie. Turyści uwielbiają robić tu zdjęcia

Redakcja
18.12.2019 14:49
Turystka robi zdjęcie wieży Eiffla
fot. Shutterstock

Na podstawie analizy profili na Instagramie wyłoniono najchętniej fotografowane miejsca na całym świecie. Gdzie turyści uwielbiają robić pamiątkowe zdjęcia i którymi fotografiami najchętniej chwalą się w mediach społecznościowych?

Analiza dotycząca najchętniej fotografowanych zdjęć została wykonana na zlecenie sieci hotelowej InterContinental. W badaniu pomogły media społecznościowe, a dokładniej Instagram - to właśnie w tym serwisie wielu turystów dzieli się swoimi zdjęciami z podróży. W czasie badania dokładnie sprawdzono liczbę oznaczeń pojawiających się przy słynnych lokalizacjach. Zanalizowano też najpopularniejsze hasztagi na Instagramie (w tym m.in. #travel, #tourism itp.). W ten sposób wyłoniono uwielbiane przez turystów atrakcje, przy których najczęściej robią pamiątkowe zdjęcia. 

Turyści najchętniej robią tutaj zdjęcia

Na liście znalazły się atrakcje turystyczne, które cieszą się zainteresowaniem wśród turystów z całego świata. Na szczycie listy znalazła się... wieża Eiffla, czyli jedna z największych atrakcji Francji. Zaskakujące może wydawać się to, że zdjęcia ze słynną wieżą stanowią aż 10 procent wszystkich postów podróżniczych na Instagramie i 53 proc. wszystkich zdjęć z Paryża. 

Na drugim miejscu znajduje się Bund, czyli słynna nabrzeżna promenada w Szanghaju - pojawiła się na 44 proc. wszystkich zdjęć z tego miasta. Pierwszą trójkę zamyka Burdż Chalifa, czyli słynny wieżowiec w Dubaju. Uwieczniono go na 36% wszystkich zdjęć z największego miasta Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Zobacz także

Na czwartym miejscu najchętniej fotografowanych miejsc znalazła się Opera w Sydney (Sydney Opera House), a tuż za nią stanowisko archeologiczne Teotihuacan w Meksyku. Dalej na liście uplasował się Pałac Buckingham w Londynie oraz Central Park w Nowym Jorku.

Zagłosuj

Czy przywozisz z podróży pamiątkowe zdjęcia?

Liczba głosów:

Miejsca, które pojawiły się w rankingu, dla wielu osób nie będą zaskoczeniem, biorąc pod uwagę fakt, że każde z nich przyciąga miliony turystów.

Zobacz także

Zobacz także

Źródło: multivu.com, gazeta.pl

___

RadioZET.pl/NC