Zamknij

Najdziwniejsza pamiątka z wakacji? W Nowej Zelandii można kupić powietrze w sprayu

Redakcja
18.10.2018 10:49
Powietrze w sprayu
fot. Twitter/Marketing Mind

Nowa Zelandia słynie z wspaniałych krajobrazów - pełnych gór i jezior oraz czystego powietrza. To drugie okazało się być na tyle cenne, że można je kupić jako pamiątka z wakacji.  

Turyści uwielbiają przywozić z wakacji najróżniejsze rzeczy - pocztówki, magnesy, słodycze itp. Zdarza się też, że chcą przewieźć nielegalne przedmioty, jak np. zagrożone wyginięciem gatunki fauny czy flory lub przedmioty z nich wykonane. Ostatnio głośno zrobiło się o nietypowej pamiątce, jaką jest zapas powietrza prosto z Nowej Zelandii. Trzeba jednak sporo za taką "przyjemność" zapłacić.

Ponad 240 zł za powietrze w sprayu?

Na lotnisku w Auckland w Nowej Zelandii w jednym ze sklepów pojawiło się powietrze. Jak napisane jest na opakowaniu, jedno opakowanie wystarcza na około 140 głębokich wdechów. Cena za "najczystsze powietrze na świecie" - jak głosi informacja handlowa firmy Pure Kiwi Air - wynosi 98 NZD, czyli ok. 240 PLN.

Producent przekonuje, że sprężone, nowozelandzkie powietrze ma nie tylko przypomnieć miłe chwile spędzone w kraju, ale także zadbać o nasze zdrowie. Inspiracją do stworzenia tej nietypowej pamiątki miały być inne państwa, w których powietrze jest mocno zanieczyszczone.

Czy taka pamiątka zyska popularność wśród turystów? Nie wiadomo. Z pewnością nie przekonuje cena... dość wygórowana jak na puszkę sprężonego powietrza. 

Zobacz także

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC