Zamknij

Najgorsza oferta na Airbnb? 215 zł za łóżko piętrowe... na balkonie

Redakcja
12.06.2018 14:50
Pokój
fot. Airbnb

Ponad 200 zł za nocleg na łóżku piętrowym na balkonie - taką cenę zaproponowali gospodarze jednego z mieszkań na Ibizie. Chociaż ta "nietypowa" oferta wynajmu wywołała prawdziwą burzę w sieci, pokazała jednocześnie, że wiele osób jest gotowych wynająć absolutnie wszystko. 

Nietypowy apartament znajduje się w miejscowości Platja d’en Bossa, na Ibizie. Przez właścicieli przedstawiony jest jako mieszkanie, które: „każdego lata zamienia się w minihostel”. Co to oznacza w rzeczywistości? Każde z oferowanych do wynajmu pomieszczeń jest maksymalnie "zapchane" piętrowymi łóżkami. Ale to nie wszystko. Na zdjęciu, pomimo bardzo złej jakości, można dopatrzeć się, że łóżka stoją także na… balkonie. 

Airbnb: Łóżko piętrowe na balkonie
fot. Airbnb

Ibiza: 50 euro za noc na... balkonie

Okazuje się, że nocleg w "minihostelu" na hiszpańskiej Ibizie kosztuje 25 euro w niskim sezonie i 50 euro (ok. 215 PLN) w sezonie wysokim, czyli przez cały lipiec i sierpień.

W całym apartamencie zmieściło się 9 piętrowych łóżek, z czego 3 znajdują się na balkonie. Właściciele mogą na tym interesie sporo zarobić, bo pełnym obłożeniu na ich konto wpłynie aż 900 euro za dobę, czyli prawie 4000 zł! Dodatkowo goście są zobowiązani dopłacić 15 EUR, jeśli zgubią klucz, a przez całą dobę właściciel monitoruje apartament i sprawdza, co się w nim dzieje. Kusząca oferta, prawda?

W tym przypadku Airbnb podjęło decyzję o usunięciu oferty z serwisu. Przedstawiciele portalu obiecali też przyjrzeć się dokładnie innym propozycjom i usunąć z Airbnb wszystkie te, które wydają się być absurdalne.

Zobacz także

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC