Zamknij

Najkrótsza trasa w siatce Ryanaira. Samolot pokonuje odległość 141 km

Nina Czochara
04.11.2019 11:01
Ryanair
fot. Flickr

Na najkrótszej trasie w siatce Ryanaira samoloty pokonują odległość zaledwie 141 km. Rozkładowy czas lotu wynosi 35 minut, choć w praktyce podróż nie trwa dłużej niż 20 minut. Pomimo tak niewielkiej odległości, maszyny latają na tej trasie pełne. 

Tanie linie nie mają w swoich siatkach wielu bardzo krótkich połączeń. Przewoźnicy zarabiają bowiem nie tylko na biletach, ale też wszelkiego rodzaju dodatkowych usługach, a więc przekąskach, napojach czy bagażu podręcznym, którego zwykle nie potrzebujemy, gdy lot trwa godzinę lub krócej. Jest jednak połączenie, które zaskakuje niezwykle krótkim czasem lotu. 

Ryanair: 20 minut lotu z Malagi do Maroko

Najkrótsza trasa to zainaugurowane wiosną bieżącego roku połączenie z hiszpańskiej Malagi do Tetuanu w Maroko. To rekordowo krótka trasa - maszyny pokonują odległość 141 kilometrów, a rozkładowy czas połączenia to 35-40 minut, choć w praktyce najczęściej czas lotu nie trwa więcej niż 20 minut. Można sobie więc wyobrazić, że ledwo zapniemy pasy do startu, a już chwilę później maszyna podchodzi do lądowania.

Okazuje się, że samoloty latają na tej trasie pełne – z jednej strony zasilają ją turyści, z drugiej – marokańscy emigranci. Nie da się też ukryć, że połączenie lotnicze to ogromna oszczędność czasu – decydując się na jazdę samochodem, najkrótsza trasa zajmuje niemal 5 godzin - i to w optymistycznej wersji. 

W zestawieniu najbardziej krótkich rejsów irlandzkiego przewoźnika można wymienić również trasę z Katanii na Maltę (odległość 186 kilometrów) oraz z Pafos do stolicy Libanu (samolot pokonuje 294 kilometry w niecałą godzinę.)

Zobacz także

Zobacz także

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC