Zamknij

Wybrano najlepsze atrakcje turystyczne 2020. Na liście pojawił się polski akcent

12.08.2020 14:43
Kopalnia soli Wieliczka
fot. Shutterstock

Popularny serwis turystyczny – Tripadvisor – opublikował zestawienie 25 największych atrakcji 2020 roku. Na prestiżowej liście znalazły się też polskie akcenty. 

W najnowszym zestawieniu portalu TripAdvisor – Travellers' Choice 2020 – znalazło się 25 atrakcji z całego świata. Ranking powstał na podstawie ocen, recenzji i popularności danych atrakcji w odniesieniu do preferencji użytkowników serwisu.

To najlepsze atrakcje turystyczne świata

Najpopularniejszą atrakcją turystyczną 2020 roku jest safari pod Dubajem. Za tą atrakcją niesamowitą atrakcją kryją się rajd po pustyni autem terenowym, przejażdżka na grzbiecie wielbłąda lub na quadzie, nauka surfingu po wydmach, podziwianie zachodu słońca czy grill w tradycyjnym obozowisku.

Na drugim miejscu uplasował się kurs robienia pizzy i lodów w Toskanii. Trzecie miejsce zajęło pływanie łódką po kanałach Amsterdamu. Na kolejnych pozycjach znalazły się m.in. wyprawa kajakowa po Dubrowniku, rejs pod wodospad Niagara czy zwiedzanie tradycyjnej wioski w Bali. 

Wśród tych niesamowitych atrakcji, na 21. miejscu, znalazła się całodzienna wycieczka z Krakowa do Auschwitz-Birkenau oraz Kopalni Soli „Wieliczka”. Jak podaje TripAdvisor, do tej pory wycieczkę zarezerwowano ponad 14 tys. razy, a jej średni koszt to ok. 335 złotych.

10 najlepszych atrakcji w 2020 [Ranking TripAdvisor]

  1. Safari w okolicach Dubaju
  2. Kurs robienia pizzy i lodów w Toskanii
  3. Rejs łódką po kanałach w Amsterdamie
  4. Piesza wycieczka po Berlinie
  5. Wycieczka po Giant Casueway w Irlandii
  6. Rejs po rzece w Chicago
  7. Wyprawa w góry Atlas w Maroku
  8. Zwiedzanie Statuy Wolności w Nowym Jorku
  9. Wycieczka do Blue Mountains w Australii
  10. Wyprawa kajakowa i nurkowanie w pobliżu Dubrownika

Pełne zestawienie 25 wybranych atrakcji turystycznych można odnaleźć na stronie TripAdvisor

Źródło: TripAdvsior