Zamknij

Wybrano najlepsze linie w Europie i na świecie. Na liście pojawił się Wizzair

Nina Czochara
27.11.2019 11:43
Air New Zealand
fot. Shutterstock

W rankingu serwisu AirlineRatings.com za najlepszą linię lotniczą 2020 roku zostały uznane linie Air New Zealand. To jednak nie koniec ciekawych informacji z tegorocznego zestawienia. W jednej z kategorii pojawił się również znany w Europie przewoźnik - Wizzair. 

Siedmiu ekspertów wytypowanych serwis AirlineRatings.com wybrało przewoźników, którzy ich zdaniem są najlepszą opcją na 2020 rok. Informacje, które pozwoliły im na ocenę, pochodziły z oficjalnych audytów. W trakcie tworzenia zestawienia pod uwagę wzięto m.in. oceny pasażerów, wiek floty, zyskowność, historię bezpieczeństwa, zadowolenie pracowników, jakość oficjalnych poczekalni, a także udogodnienia w czasie podróży. Które linie lotnicze wypadły najlepiej?

Air New Zealand najlepszą linią na 2020 rok

Wśród tradycyjnych linii lotniczych zwyciężyła linia Air New Zealand. To już szósty raz w historii, gdy nowozelandzki przewoźnik zdobywa ten zaszczytny tytuł, ale dla linii o wiele ważniejszy jest tegoroczny awans. W zeszłym roku miejsce lidera przypadło bowiem Singapore Airlines. 

Recenzenci pozytywnie ocenili przede wszystkim poziom bezpieczeństwa, wysoką wydajność, a także liczne działania związane z ochroną środowiska. Na drugim miejscu znalazła się linia Singapore Airlines - ubiegłoroczny zwycięzca rankingu, a na trzecim japoński przewoźnik All Nippon Airways.

20 najlepszych linii na świecie [RANKING]

Polskie Linie Lotnicze LOT nie znalazły się w tegorocznym zestawieniu.

1. Air New Zealand
2. Singapore Airlines
3. All Nippon Airways
4. Qantas
5. Cathay Pacific
6. Emirates
7. Virgin Atlantic
8. EVA Air
9. Qatar Airways
10. Virgin Australia
11. Lufthansa
12. Finnair
13. Japan Airlines
14. KLM
15. Korean Airlines
16. Hawaiian Airlines
17. British Airways
18. Alaska Airlines
19. Delta Air Lines
20. Etihad Airways

Zobacz także

Wizzair wśród najlepszych low costów

W tym roku w zestawieniu AirlineRatings.com pojawiła się także kategoria z tanimi przewoźnikami. W tym przypadku wybrano najlepsze linie w zależności od rejonu świata.

W Europie zwyciężył znany, węgierski przewoźnik - Wizzair. Eksperci docenili tego przewoźnika m.in. za stan floty, poziom bezpieczeństwa i poziom rozpatrywania odszkodowań. 

W rejonie Afryki i Bliskiego Wschodu zwyciężyła Air Arabia, w Azji na pierwszym miejscu pojawiły się linie Air Asia i VietJet Air, a w Ameryce Północnej - JetBlue. 

Zobacz także

Zobacz także

Źródło: fly4free.pl, gazeta.pl

___

RadioZET.pl/NC