Zamknij

Wybrano najlepsze miasta dla rowerzystów. Warszawa wysoko na liście

21.06.2021 12:47
Warszawa - rowerzyści
fot. Shutterstock

Wybrano najpiękniejsze miasta dla rowerzystów z całego świata. W tworzeniu zestawienia wzięto pod uwagę 350 tysięcy hasztagów na Instagramie związanych z jazdą na rowerze. W ten sposób wyłoniono 20 najchętniej fotografowanych i oznaczanych przez instagramerów miejsc. Na liście pojawił się też polski akcent. 

Ranking "najbardziej efektownych miast dla rowerzystów" opracowali eksperci Money Beach – brytyjskiej firmy zajmującej się m.in. ubezpieczeniami komunikacyjnymi dla rowerzystów. Listę stworzono na podstawie "rowerowych" hasztagów na Instagramie. Następnie połączono te dane z informacjami dotyczącymi wielkości miast. To pomogło stworzyć zestawienie miejscowości, w których użytkownicy Instagrama najczęściej  fotografowali się w czasie rowerowych wypadów. 

Które miasta oferują rowerzystom najpiękniejsze widoki? Wyniki tego rankingu mogą niektórych zaskoczyć. 

Najpiękniejsze miasta dla rowerzystów. Warszawa wyróżniona

Zwycięzcą całego zestawienia zostało Chang Mai. To popularne miasto w północnej Tajlandii, które dzięki swojej lokalizacji (ponad 300 m n.p.m) może pochwalić się nieco niższymi temperaturami niż reszta kraju. Co więcej, takie położenie gwarantuje spektakularne widoki. Wysoką pozycję na liście Chang Tai zawdzięcza też między innymi zawodom rowerowym – Inthanon Challenge. Jego uczestnicy pokonują 47-kilometrową trasę na najwyższy szczyt w Tajlandii – Doi Inthanon.

Drugie miejsce w rankingu zajęło Miami. Zaletą tego miasta jest fakt, że dobra pogoda zagwarantowana jest przez cały rok. Popularnym celem rowerzystów jest droga Rickenbacker Causeway (łącząca Miami z Key Biscayne) oraz miejskie parki – Oleta River State Park oferuje ponad 24 km tras terenowych. 

Trzecią pozycję zajął Paryż. W ostatnich latach liczba rowerzystów w stolicy Francji wzrosła o 54 proc. Jest to efekt rozbudowania ścieżek rowerowych w popularnym turystycznie mieście. Chcąc zwiedzić Paryż na dwóch kółkach, warto przejechać się niezwykłą trasą od wieży Eiffla do katedry Notre-Dame. Widoki są naprawdę niesamowite. 

W zestawieniu pojawił się też polski akcent. Warszawa zajęła 18. miejsce na liście "najlepszych miast dla rowerzystów".

20 najpiękniejszych miast dla rowerzystów [LISTA]

 1. Chiang Mai, Tajlandia
 2. Miami, USA
 3. Paryż, Francja
 4. Bejrut, Liban
 5. Bristol, Wielka Brytania
 6. Cambridge, Wielka Brytania
 7. Barcelona, Hiszpania
 8. Londyn, Wielka Brytania
 9. Dublin, Irlandia
 10. Ateny, Grecja
 11. Amsterdam, Holandia
 12. Kopenhaga, Dania
 13. Bath, Wielka Brytania
 14. Florencja, Włochy
 15. Atlanta, USA
 16. Seattle, USA
 17. Tajpej, Tajwan
 18. Warszawa, Polska
 19. Berlin, Niemcy
 20. Oxford, Wielka Brytania

Źródło: moneybeach.co.uk/, rp.pl