Zamknij

Wybrano najlepsze miasta do pracy zdalnej w 2021 roku. Na liście polskie miasto

15.01.2021 16:25
Tallin
fot. Shutterstock

Ranking najlepszych miast do pracy zdalnej w 2021 roku powstał na podstawie opinii czytelników i redaktorów portalu podróżniczego Big Seven Travel. Wyłoniono łącznie 50 miejsc z różnych zakątków świata. W zestawieniu pojawiło się polskie miasto. 

Z powodu pandemii koronawirusa ogromna liczba pracowników z całego świata musiała przejść na tryb pracy zdalnej. Większość z tych osób może wykonywać swoje zawodowe obowiązki tak naprawdę z dowolnego miejsca na ziemi. Z myślą o nich portal Big Seven Travel opublikował listę najlepszych miast do pracy zdalnej. Które miejsca znalazły się w czołówce? 

Tallin najlepszym miastem do pracy zdalnej

Pierwsze miejsce w rankingu zajął Tallin, stolica Estonii. Zdaniem autorów rankingu miasto wyróżnia się "nowoczesną wizją i dynamicznie rozwijającą się gospodarką cyfrową".

– Estonia wprowadziła rozwiązania pozwalające cyfrowym nomadom pracować zdalnie w tym kraju nawet przez rok. Tallin jest miejscem pełnym uroku i zaskakuje na każdym kroku – podano w podsumowaniu rankingu. 

Redaktorzy Big Seven Travel zwrócili też uwagę na niskie koszty utrzymania w stolicy Estonii. Koszt miesięcznego wynajmu mieszkania w dobrym standardzie i w pobliżu centrum wynosi od 500 dolarów, czyli od 1900 złotych. 

Na drugim miejscu pojawiła się stolica Gruzji, Tbilisi. Tutaj doceniono fakt, że władze kraju wprowadziły specjalną politykę wizową dla osób chcących pracować tam zdalnie. Aby wjechać do Gruzji, trzeba zdecydować się na pobyt na minimum pół roku. Samo Tbilisi już od dawna jest cenione przez tzw. cyfrowych nomadów. Dobre jedzenie, niskie ceny i przyjaźni ludzie sprawiają, że wiele osób chciałoby choćby na chwilę tam pomieszkać. 

Trzecia miejsce rankingu zajęły ex aequo Belgrad i Serbia. Dalej na liście znalazły się Bali (Indonezja), Chiang Mai (Tajlandia), Berlin, Singapur, Buenos Aires, Hanoi (Wietnam) oraz Lublana. Pełne zestawienie znajduje się na stronie Big Seven Travel

Zobacz także

Kraków wyróżniony w rankingu

Na liście najlepszych miast do pracy zdalnej nie zabrało też polskiego akcentu. Portal Big 7 Travel wyróżnił Kraków – stolica Małopolski zajęła 21. miejsce w zestawieniu. 

– Kraków to dynamicznie rozwijające się miasto w Europie Środkowej, dobrze przygotowane dla cyfrowych nomadów. Dzięki swojej bogatej historii, ogromnej liczbie atrakcji i niezwykłemu urokowi doskonale nadaje się jako miejsce do pracy zdalnej – napisali autorzy rankingu. Redaktorzy zwrócili też uwagę na przystępną cenę wynajmu mieszkania i dobrą szybkość internetu. 

Kraków nie po raz pierwszy został wyróżniony. W ubiegłym roku stolica Małopolski znalazła się na liście najlepszych miasta świata, stworzonej przez serwis podróżniczy serwis Travel and Leisure.

Źródło: Independent.co.uk, Big Seven Travel