Zamknij

Oto najlepsze miasto do życia w 2020 roku. Jednym z kryteriów wyboru było radzenie sobie z pandemią

26.11.2020 15:19
Tokio
fot. Shutterstock

Magazyn "Global Finance" opublikował ranking najlepszych miast do życia w 2020 roku. Tegoroczny plebiscyt został przygotowany na podstawie jednego dodatkowego kryterium - mianowicie tego, jak lokalne władze reagują na rozwój pandemii koronawirusa. Jesteście ciekawi, które miasto pod tym względem zajęło 1. miejsce?

Znamy już najlepsze miasta do życia w 2020 roku. Do przygotowania tego zestawienia wzięto w tym roku pod uwagę kilka stałych czynników, ale też jeden dodatkowy. W tegorocznym plebiscycie znalazły się miasta, które spełniły następujące kryteria: komfort życia, inwestycje w rozwój, stan środowiska, przystosowanie do osób z niepełnosprawnościami, siła lokalnej gospodarki, PKB, oddziaływanie międzykulturowe, a także liczba ofiar koronawirusa na 1 mln mieszkańców.

W tym roku w rankingu najlepszych miast do życia znalazły się po raz kolejny te same miejsca, ale zmieniła się ich kolejność. Jesteście ciekawi, która miejscowość zajęła 1. miejsce? Spieszymy z odpowiedzią.

Najlepsze miasto do życia w 2020 roku

W tegorocznym rankingu "Global Finance" najlepszym miastem do życia okazało się... Tokio. Stolica Japonii trafiała do plebiscytu już w poprzednich latach, ale tym razem zajęła zaszczytne 1. miejsce także przez to, jak lokalne władze reagują na pandemię koronawirusa i jak sobie radzą.

Władze Tokio przesunęły Igrzyska Olimpijskie, a także szybko ograniczyły możliwości w podróżowaniu. Miasto wyróżnia się pod względem standardów higieny, jego mieszkańcy stosują się do obowiązku noszenia maseczek i do częstego mycia rąk. Przez to liczba zachorowań na COVID-19 utrzymuje się tutaj na niskim poziomie, a miasto zyskuje w oczach innych.

W stolicy Japonii nigdy nie wprowadzono lockdownu, a władze ograniczyły się wyłącznie do publikowania zaleceń. Jednak obywatele miasta są tak zdyscyplinowani, że tyle wystarczyło, aby poradzić sobie z pandemią. Nic dziwnego więc, że w tym roku Tokio zyskało tytuł najlepszego miasta do życia.

Jakie jeszcze inne miejscowości znalazły się w rankingu? Oto 10 najlepszych miast do życia w 2020 roku wg "Global Finance":

  1. Tokio
  2. Londyn
  3. Singapur
  4. Nowy Jork
  5. Melbourne
  6. Frankfurt
  7. Paryż
  8. Seul
  9. Berlin
  10. Sydney

Co sądzicie o tym rankingu?