Zamknij

7 vlogów podróżniczych, z którymi warto zwiedzać świat

Nina Czochara
26.03.2020 14:08
Podróznicy
fot. Shutterstock

W czasie kwarantanny, kiedy wielu z nas tęskni za odkrywaniem nowych miejsc, niezwykle pomocne mogą okazać się vlogi podróżnicze. Przedstawiamy 7 najciekawszych kanałów internetowych, które pomogą przenieść się w różne zakątki świata. 

Podróżowanie bez wychodzenia z domu? To możliwe. Przedstawiamy subiektywny ranking po najciekawszych vlogach podróżniczych.  

Busem przez świat

Kanał "Busem przez świat" zabiera nas w niesamowitą wyprawę z Karolem i Olą Lewandowskimi, którzy podróżują po świecie kolorowym busikiem. Fantastyczne ujęcia, przepiękne krajobrazy i duża dawka praktycznych informacji. Warto śledzić też blog podróżniczy busemprzezswiat.pl, gdzie znajdują się internetowe przewodniki, felietony, poradniki, a nawet testy sprzętu. Twórcy "Busem przez świat" wydają też książki i prowadzą prelekcje po całej Polsce, gdzie propagują niskobudżetowe podróże.

Zobacz także

Wędrowne motyle

Ania i Marcin, czyli "Wędrowne motyle", na swoim vlogu publikują relacje z podróży, dzielą się praktycznymi wskazówkami i inspirują do odkrywania świata. Znani polscy podróżnicy zwiedzili już ponad czterdzieści krajów i chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami i wrażeniami. Koniecznie trzeba odwiedzić też ich blog - "Gdzie wyjechać? Wędrowne motyle" - znajdziemy tam nie tylko relacje i praktyczne informacje, ale też fantastyczne zdjęcia oraz interesujące informacje z zakresu historii, sztuki i geografii. 

Kołem się Toczy

Twórcą tego podróżniczego vloga (jak również bloga) jest Karol Werner. "Kołem się toczy" to zbiór ciekawych filmów, przepięknych ujęć oraz wielu praktycznych porad dotyczących samodzielnego i taniego podróżowania. Dużą popularnością cieszy się też książka Karola Wernera - "Zarabianie na podróżach". 

Przeczytaj także: Filmy podróżnicze. TOP 10 najlepszych propozycji dla miłośników podróży

Przez Świat Na Fazie

Dawid "Faza" Fazowski jest jednym z najpopularniejszych vlogerów w Polsce. Znany z prowadzenia kanału "Przez Świat Na Fazie", w którym dzieli się swoimi szalonymi, podróżniczymi przygodami. Świętowanie Nowego Roku na przystanku autobusowym w Brazylii czy picie wódki z pingwinami - to jedne z wielu niesamowitych wypraw. Mocno rozrywkowy, ale też niezwykle interesujący kanał podróżniczy. 

Bez planu

To popularny kanał internetowy o podróżach prowadzony przez Bartka Czukiewskiego. Na nagraniach można zobaczyć wiele pięknych ujęć, ale też bardziej przygnębiających obrazów m.in. z Afryki. "Bez planu" to spora dawka wiedzy o kulturze, jedzeniu i zwyczajach, jakie panują w różnych zakątkach świata. Świetny montaż filmów i muzyki oraz bardzo wciągająca narracja. 

Globstory

"Globstory" to kanał lifestylowo-podróżniczy prowadzony przez Kaję Kraskę, która w ciekawy sposób prezentuje najdalsze zakątki świata. Na jej vlogu możemy poznać życie codziennie lokalnych społeczności, ich kuchnię i kulturę. Nie brakuje też fantastycznych ujęć i praktycznych informacji dla wielbicieli podróżowania. Warto zajrzeć tez na bloga "Globstory" - w 2018 roku zdobył tytuł Bloga Roku 2018 na Warsaw Travelers Festival.

Gdzie bądź

Ciekawy kanał podróżniczy prowadzony przez małżeństwo. Zosia i Piotr Jurkowscy porzucili pracę w korporacji, wyruszyli do Azji i tak zaczęła się ich przygoda z podróżami. Teraz dzielą się swoimi doświadczenia, wrażeniami i oczywiście przepięknymi ujęciami z różnych zakątków świata. Ciekawym elementem tego vloga jest podsumowywanie kosztów danej podróży.

Zobacz także

___

RadioZET.pl/NC