Zamknij

Najlepszy park rozrywki na świecie. Zwycięzcą Ferrari World w Abu Zabi

Redakcja
10.12.2019 16:26
Ferrari World, Abu Zabi
fot. Shutterstock

Ferrari World w Abu Zabi zostało uznane jako najlepszy park rozrywki na świecie. To niesamowite miejsce park, w którym znajduje się najszybsze rollercoaster na świecie, zostało wyróżnione w czasie przyznawania nagród World Travel Awards, które nazywane są Turystycznymi Oskarami. Czym Ferrari World zasłużył sobie na miano najlepszego? 

Ferrari World Abu Dhabi, jak brzmi pełna nazwa tego miejsca, powstał na sztucznej wyspie Yas w Abu Zabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Budowa parku rozpoczęła się 3 listopada 2007, a jego otwarcie odbyło się w listopadzie 2010 roku. Ferrari World zajmuje powierzchnię 200 tys. m2. To własnie to miejsce zostało wyróżnione w czasie uroczystego rozdania nagród World Travel Awards 2019 w Omanie.

Ferrari World: niezwykły park atrakcji

Ferrari World może pochwalić się wieloma fantastycznymi atrakcjami. Jedną z największych jest najszybszy rollercoaster na świecie (Formula Rossa) – kolejka jedzie z maksymalną prędkości nawet 240 km/h! Do 100 km/h rozpędza się w zaledwie 2 sekundy, a po 5 sekundach wznosi się na 52 metrów wysokości.

Ale to tylko dobry początek atrakcji czekających na miejscu. Porządną dawkę adrenaliny zagwarantuje też maszyna G-Force, która potrafi wystrzelić odważnych turystów na wysokość 62 metrów. 

Zobacz także

Na miejscu można również jeździć w symulatorach czy wsiąść do interaktywnych foteli i przejechać przez silnik Ferrari 599 GTB Fiorano, pokonując tym samym drogę, jaką odbywa paliwo, oglądając od środka całą niewiarygodną maszynerię. W parku znajduje się również Galleria Ferrari z bogatą wystawą poświęconą samochodom marki Ferrari (od 1947 roku). 

ZOBACZ TAKŻE:

Źródło: The Sun

___

RadioZET.pl/NC