Zamknij

To najmniejsza zamieszkana wyspa na świecie. Urzęduje tutaj tylko jedna rodzina

11.01.2021 12:40
Wyspa
fot. Shutterstock

Leży w Stanach Zjednoczonych niedaleko granicy z Kanadą i zajmuje powierzchnię 306 m2. Musicie zobaczyć, jak wygląda to osobliwe miejsce uznawane z najmniejszą zamieszkaną wyspę na świecie.

Słyszeliście kiedykolwiek o Hub Island? Tak właśnie nazywa się wyspa, która oficjalnie uznawana jest za najmniejszą zamieszkaną na świecie. Znajduje się w stanie Nowy Jork w Stanach Zjednoczonych przy granicy z Kanadą. Jest częścią archipelagu Tysiąc Wysp i należy do jednej rodziny.

Jak wygląda to miejsce, na którym ledwo zmieścił się jeden dom? Jego zdjęcia robią wrażenie. Zresztą sami sprawdźcie.

Najmniejsza zamieszkana wyspa na świecie

Najmniejszą zamieszkaną wyspą na świecie jest Just Room Enough Island, która nazywana jest także Hub Island. Znajduje się ona w stanie Nowy Jork w USA, niedaleko granicy z Kanadą. Połać terenu o powierzchni 306 m2 leży na rzece św. Wawrzyńca i jest częścią archipelagu Tysiąca Wysp.

W latach 50. wyspa została wykupiona przez jedną z rodzin - zresztą do dzisiaj ona tutaj urzęduje. Postawili tutaj dom, który właściwie ledwo się na niej mieści. Obok niego posadzone zostało drzewo i postawiona ławka, która pozwala na relaks z widokiem na wodę. Zamysłem było stworzenie sobie miejsca, do którego będzie można uciekać od zgiełku dużego miasta.

Rodzina nadała tej wyspie nazwę Just Room Enough Island, co oznacza dokładnie Wyspę z Wystarczającą Ilością Miejsca. Zdjęcia tego miejsca są bardzo popularne w sieci i robią wrażenie. Zastanawiamy się nad tym, czy nie zdarzają się tutaj podtopienia, gdyż ziemia wystaje jedynie odrobinę znad powierzchni wody.

Wyspa cieszy się popularnością turystów, którzy chętnie podróżują w te strony. Mieliście już wcześniej okazję zapoznać się z jej historią?

Źródło: wakacyjnipiraci.pl