Zamknij

Wybrano najpiękniejsze jarmarki świąteczne w Europie. Polska wysoko na liście

Redakcja
13.12.2019 16:44
Jarmark świąteczny w Budapeszcie
fot. Shutterstock

W głosowaniu na najpiękniejszy jarmark świąteczny w Europie wysokie, bo 3. miejsce, zajął jarmark bożonarodzeniowy w Gdańsku. Jako jedyny z Polski był nominowany w konkursie "European Best Christmas Market 2020”. 

Organizatorem konkursu jest European Best Destination. Turyści z całego świata wybierają co roku, spośród 20 kandydatów, najpiękniejszy jarmark bożonarodzeniowy w Europie. W tym roku w głosowaniu wzięło udział 280 tys. osób z 116 krajów. Które jarmarki świąteczne wypadły najlepiej?

Najpiękniejsze jarmarki świąteczne w Europie

Tytuł "European Best Christmas Market 2020" zdobył jarmark w Budapeszcie, który otrzymał 39,4 tys. głosów. Pomysłodawcy konkursu podkreślają, że jarmark przed bazyliką św. Stefana w Budapeszcie od dawna był ulubionym węgierskim jarmarkiem wielu podróżnych. Można go odwiedzać do 1 stycznia 2020. Na 2. miejscu znalazł się jarmark w Wiedniu z liczbą głosów 31,8 tys.

Jarmark bożonarodzeniowy w Gdańsku zajął 3. miejsce z liczbą 30,2 tys. głosów. Główna część polskiego jarmarku znajduje się na Targu Węglowym. Gdańsk oferuje w tym roku niemal 100 stoisk – połowę stanowią punkty gastronomiczne, a ponad 40 to sklepiki z rzemiosłem i ozdobami. Wszystko jest przyozdobione pięknymi dekoracjami. Co roku miasto stara się też wzbogacać jarmarkową scenografię - tym razem powstała pięciometrowa brama w kształcie świecznika adwentowego. Na samej górze działa punkt widokowy. Ale to nie koniec świątecznych atrakcji. W bramę wkomponowany jest ogromny kalendarz adwentowy.

Zagłosuj

Lubisz odwiedzać jarmarki bożonarodzeniowe?

Liczba głosów:

Na Placu Dobrych Życzeń w Gdańsku, wokół którego rozstawione zostały świątecznie stoiska pełne różnych smakołyków - można spróbować nie tylko lokalnej, ale też zagranicznej kuchni. Nie zabrakło oczywiście grzańca, miodu pitnego czy gorącej czekolady. Jarmark bożonarodzeniowy w Gdańsku można odwiedzać do 1 stycznia 2020.

Zobacz także

Najlepsze jarmarki bożonarodzeniowe w Europie [LISTA]

1. Budapeszt, Węgry
2. Wiedeń, Austria
3. Gdańsk, Polska
4. Bruksela, Belgia
5. Montbeliard, Francja
6. Bazylea, Szwajcaria
7. Metz, Francja
8. Kluż-Napoka, Rumunia
9. Valkenburg aan de Geul, Holandia
10. Nowy Sad, Serbia

Zobacz także

Zobacz także

___

RadioZET.pl/PAP, wp.pl/NC