Zamknij

Gdzie Polacy najbardziej lubią plażować? To najpopularniejsze kurorty na wakacje

Redakcja
21.02.2020 10:50
Antalya
fot. Shutterstock

Antalya w Turcji, Burgas w Bułgarii i Heraklion na Krecie cieszą się największym zainteresowaniem w biurach podróży - tak wynika z raportu Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Polacy niezmiennie wybierają te same kierunki na wakacje. 

Urząd Lotnictwa Cywilnego opublikował najnowsze zestawienie (za III kwartał 2019 roku) najpopularniejszych kierunków z polskich lotnisk w ruchu czarterowym, czyli wyjazdów z biurem podróży. Raport pokazuje, do których kurortów wakacyjnych Polacy latali najchętniej. Gdzie najbardziej lubimy plażować? 

Antalya i Burgas ulubionymi kierunkami na plażowanie

Z raportu ULC wynika, że czołowa trójka pozostała bez zmian w porównaniu do 2018 roku. Ulubionym kurortem wakacyjnym wśród Polaków pozostaje Antalya. Okazuje się, że co piąty turysta wyjeżdżający z naszego kraju z biurem podróży wypoczywał w zeszłe wakacje właśnie tutaj. Mocno wzrosła liczba Polaków, którzy zdecydowali się spędzić wczasy w regionie Riwiery Tureckiej – w trzecim kwartale 2018 roku kurort odwiedziło 370 tys. turystów, a w analogicznym okresie 2019 roku już niemal 550 tys. osób. 

Na drugim miejscu znalazło się Burgas, czyli region Warny w Bułgarii. Na trzeciej pozycji znalazł się kurort Heraklion na greckiej wyspie Kreta. Dalej na liście pojawiło się Zakynthos oraz Rodos. Cała Grecja kolejny rok z rzędu utrzymała pozycję najpopularniejszego kierunku wakacyjnego – czarterami na piękne greckie wyspy i nie tylko podróżowało w ubiegłe wakacje ponad 786 tys. pasażerów. 

Z raportu ULC wynika również, że wzrosty zanotowały z Tunezja (aż o 42 tys. pasażerów więcej) i Egipt (umiarkowany wzrost o 15 tys. pasażerów). 

Urząd Lotnictwa Cywilnego
fot. Urząd Lotnictwa Cywilnego

ZOBACZ TAKŻE: 

• Turcja znosi wizy dla Polaków. To jeden z ulubionych kierunków wakacyjnych

• Wybrano najlepsze hostele świata. Najtańszy kosztuje 14 zł za noc

Najpopularniejsi przewoźnicy czarterowi

Ciekawie prezentuje się też zestawienie dotyczące najpopularniejszych linii czarterowych. Wakacyjnym liderem w 2019 roku została linia Enter Air, a na drugim miejscu pojawił się Ryanair Sun (czyli obecnie Buzz). W III kwartale przewoźnik przewiózł 615 tys. klientów biur podróży, czyli o 230 tys. osób więcej niż w 2018 roku. W ten sposób Ryanair awansował na pozycję wicelidera w zestawieniu największych linii czarterowych, wyprzedzając także Smartwings, czyli dawny Travel Service, który przez lata nie schodził z podium.

Urząd Lotnictwa Cywilnego
fot. Urząd Lotnictwa Cywilnego

ZOBACZ TAKŻE:

• Loty czarterowe: na czym polegają i jak szukać tanich biletów?

• Twój lot jest opóźniony? Wszystko, co warto wiedzieć o prawach pasażera

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC