Zamknij

Najpopularniejszy kierunek na majówkę wśród Polaków? Odpowiedź może zaskoczyć

Redakcja
05.04.2018 10:07
Plaża w Turcji
fot. Pixabay

Jak podaje serwis Fly.pl, największą popularnością wśród zagranicznych kierunków cieszy się Turcja - co czwarty Polak spędzi w tym kraju tegoroczny weekend majowy. Popularnymi miejscami na majówkę 2018 są również Grecja, Egipt i Hiszpania. 

Wycieczki zagraniczne na majówkę cieszą się w tym roku bardzo dużym zainteresowaniem. Z pewnością sprzyja temu fakt, że wystarczy wziąć trzy dni wolnego, aby zaplanować nawet 9 -dniowe wakacje.

Turcja najpopularniejszym kierunkiem na majówkę 2018

Z danych Fly.pl wynika, że najpopularniejsze kierunki na majowy weekend to: Turcja (24,6 proc. klientów), Grecja (18,9 proc.), Egipt (13,6 proc.) i Hiszpania (9,7 proc.). 

- Ceny wyjazdów majówkowych nie odstraszają do planowania wiosennego urlopu, gdyż już prawie 80 procent ofert polskich touroperatorów na ten czas jest wyprzedanych. Początek kwietnia to ostatnia okazja na zarezerwowanie majówki – opisuje Grzegorz Bosowski, prezes Fly.pl.

Okazuje się, że niemal cała oferta wyjazdów do Egiptu i do Turcji w maju jest już wyprzedana. Pozostały tylko pojedyncze miejsca w hotelach i w samolotach.

Zobacz także

Polacy najchętniej wybierają hotele z All inclusive

Zdecydowana większość, bo aż 76 procent klientów Fly.pl, decyduje się na wiosenne wakacje w formule all inclusive. Najczęściej wybierane kompleksy to hotele o 4-gwiazdkowym standardzie - prawie 40 procent rezerwacji. W kurortach 5-gwiazdkowych weekend majowy spędzi 30 procent użytkowników serwisu. Wyjazdy do obiektów 3-gwiazdkowych stanowią około 25 procent rezerwacji.

Za tygodniowy pobyt w Turcji trzeba zapłacić od 1600 zł, w Grecji i Hiszpanii - ok. 1800 zł, a w Egipcie ok. 2000 zł. Najtańsza jest Tunezja - od 1400 zł. 

Zobacz także

Najpopularniejsze są majówki z rodziną

Jak podaje Fly.pl, co czwarta rezerwacja na wyjazd majowy to wczasy dla rodzin z dziećmi - stąd dużą popularność cieszy się Egipt i Turcja, gdzie o tej porze roku pogoda jest umiarkowanie gorąca.

W porównaniu z zeszłym rokiem portal odnotował też wzrost zainteresowania wycieczkami objazdowymi. Wśród wyjazdów majówkowych prawie 11 procent rezerwacji to oferty łączące zwiedzanie i wypoczynek. Najczęstsze kierunki podróży skoncentrowanej na wycieczkach objazdowych to: Bałkany (głównie Albania), Włochy, Turcja i egzotyka (Tanzania, Kenia, Chiny).

Zobacz także

Chcesz się podzielić zdjęciami ze swoich wakacji? Prześlij je pod adres podroze@radiozet.pl.

___

RadioZET.pl/NC